Dobrá rada od Gábiny Špačkové: Jak si sjednat cestovní pojištění?

Gábina je jedna z posedlých žen, která pro vás spravuje záložku UŠETŘI. Je konzultantkou a lektorkou harmonizace práce a rodiny, a protože finance jsou důležitou součástí obojího, radí vám, jak s nimi nakládat tak, abyste jich vždycky měli dostatek a taky je uměli správně používat.
Každý rok vyrážím s rodinou na hory, ať už doma po Čechách nebo do sousedního Rakouska. Jsem milovnice zimních sportů a lyže jsou moje vášeň, kterou po mě zdědily i mé dcery. Ať už jedeme za bílou romantikou jenom sami dva s manželem nebo celá rodina – někam hodně daleko a hodně vysoko – standardním vybavením našich zavazadel je cestovní pojištění.  Protože přípravná fáze do odjezdu je jedna velká divočina, balení, pobíhání po bytě, hledání všech věcí včetně těch nepotřebných, bez kterých ovšem naše děti neodjedou, skládání do auta a přemýšlení, co jsme zapomněli, nedám už pár let dopustit na sjednávání cestovního pojištění online. Za pár minut, i těch zcela posledních, můžu vybrat to nejvýhodnější a v klidu vyrazit. Pojistka mi totiž přijde smskou.
Stejně jako na každou příležitost vybíráte ty správné šaty, na každou cestu pasuje jiné životní pojištění. Abyste se v široké nabídce alespoň trochu zorientovali, nabízím několik důležitých rad.

Zajímejte se o výši krytí.

Při sjednávání cestovního pojištění je důležité brát v úvahu nejen cenu pojištění, ale i výši limitu krytí. Platí to zejména pro zimní sporty, kdy se vystavujeme výrazně vyššímu riziku než při letní dovolené. Limit pojistného plnění by se měl pohybovat alespoň kolem dvou miliónů korun.

Pojistka na bankovní kartě nestačí.

Přestože vás bude bankovní poradkyně lákat na platební kartu kombinovanou se zdravotním pojištěním a přesvědčovat vás, že určitě stačí, není to pravda. Znám řadu případů, kdy na tuto informaci doplatila celá rodina. U toho typu pojištění je totiž často spoluúčast a navíc velmi nízké krytí. Pouhých devět korun je sice lákavá nabídka, ale klidné spaní v zahraničí vám nezajistí. Bez limitní krytí, tedy to nejlepší, stojí jen 31 Kč. Zkuste o tom přemýšlet a pokud potřebujete vědět víc, neváhejte mě kontaktovat.

Evropská kartička zdravotní pojišťovny vás neochrání.

Pokud se vám na horách stane úraz, nikdy nemáte jistotu, že je v blízkosti zdravotnické zařízení financované z veřejných zdrojů, ve kterém by vás díky modré kartičce ošetřili. Úrazy bývají navíc často spojeny s nákupem léků na předpis, za které můžete v zemích EU zbytečně doplácet až několikatisícové částky.

Sjednejte si navíc připojištění odpovědnosti

Při pojištění je důležité myslet i na odpovědnost vůči ostatním. Oceníte ho hlavně ve chvíli, když někomu způsobíte škodu. Pokud na svahu srazíte jiného lyžaře a způsobíte mu zranění, je pravděpodobné, že po vás bude vymáhat odškodnění za způsobenou újmu.
Porovnat dostupné možnosti a vybrat tu pro vás nejlepší můžete teď přímo u nás, stačí se podívat sem.

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account