Samy toho zvládneme tak málo, ale když se spojíme, zvládneme cokoli.” Slova americké spisovatelky Helen Keller nejlépe vystihují celou naši myšlenku. Jsme komunita žen, které se navzájem podporuje ve svých snech.  

Jste na našem webu a to nás velmi těší. Jak co funguje a jak jej naplno využít? Na to jsme se pokusily odpovědět. Pokud po přečtení stále tápete, napište nám do chatu nebo na mail komunita@zenysro.cz.  

Pokud se chcete stát součástí naší komunity, stačí už jen párkrát kliknout! Zaregistrovat se můžete zde – buďto pomocí vašeho facebookového účtu nebo vyplněním údajů. Nezapomeňte potvrdit registraci v e-mailu, který může občas zapadnout také do spamu nebo hromadné pošty. A je to!   

Díky registraci se můžete zapojit do testování, psát blogy, komentovat články nebo vytvářet své vlastní skupiny. Stále se vyvíjíme, takže o dalších novinkách dáme vědět. 

Není nic, co bychom v  Ženách nevyřešili! Jednoduše kliknete na odkaz „Přihlášení“ (najdete jej v pravém horním rohu našeho webu). Až se vám zobrazí přihlašovací tabulka, kliknete na „Zapomněli jste heslo?“ a nastavte si heslo nové. Nezapomeňte jej také potvrdit v e-mailu, který může občas zapadnout do spamu nebo hromadné pošty. Při prvním přihlášení na nový web je, bohužel, tento krok nutný. Pak už si můžete zase brouzdat webem tak, jak to máte rádi. 

Pokud se chcete zapojit do testování a přicházíte k nám ze starého webu, jednoduše si jen resetujete heslo (pouze jednou, pak už vše půjde tak, jak jste byli zvyklí). V sekci testování v pravém horním rohu zvolíte, “Přihlásit do testování” a pomocí tlačítka „Zapomněli jste heslo?“ si nastavíte heslo nové.  Nezapomeňte jej potvrdit v e-mailu, který může občas zapadnout do spamu nebo hromadné pošty.   

Pokud zůstáváte přihlášený / přihlášená, na svůj účet se dostanete nejrychleji pomocí kliknutí na svou profilovou fotografii v pravém horním rohu. 

Po kliknutí na váš profil uvidíte sekci „Moje blogy a recepty“, kde najdete přehled všeho, co jste kdy publikovali, rozpracovali nebo uložili na webu Ženy s.r.o.  

Pokud se u vás něco změnilo nebo jste se rozhodli doplnit informace pro své přátele, můžete to udělat ve vašem profilu úplně vpravo, u profilové fotografie. Vedle ní se nachází šipka, pomocí které uvidíte několik možností, včetně „Nastavení profilu“. Nezapomeňte průběžně ukládat změny, aby se vám nic neztratilo!  

Svou profilovou fotografii jednoduše změníte právě v sekci „Nastavení profilu“, kde na levé straně vyberete buďto zelenou ikonu „Profilový obrázek“ nebo růžovou ikonu „Hlavní obrázek“.   

Ve stejné sekci vlevo pak najdete také nastavení typu změna hesla nebo e-mailu i nastavení oznámení z aplikace. 

Body získáváte za svou aktivitu na našem webu a jejich přehled najdete po přihlášení do svého profilu v sekci „Více“. Nesbíráte je samozřejmě jen tak – jednou za čas otevřeme dveře do Dárkovny, kde je budete moci směnit za dárky pro sebe. 

Počet bodů za aktivity na webu a podrobnosti o fungování Dárkovny najdete zde.

Dárkovna byla v polovině května 2022 opět oficiálně spuštěna. Jak nyní funguje a co se změnilo si můžete přečíst zde.

Mějte kvalitní fotoaparát. Při dnešních technologiích už není třeba mít nejlepší model, v mnoha případech vám dobře poslouží i telefon. Foťte tak, aby fotografie i při zvětšení měla ostrý obraz.   

S tím souvisí i další bod, a to – zaostřujte. Hlavně v případě receptů je opravdu důležité, aby fotografie byla kvalitní a bylo z ní poznat, jak bude recept vypadat. Pozadí může být záměrně rozostřené (a to i při fotografiích k blogu).   

V jednoduchosti je krása. Raději se zaměřte na tu věc, kterou chcete prezentovat, než na spoustu věcí okolo. Při focení receptu není třeba aranžovat doplňky kolem talíře, bohatě postačí jednoduché pozadí. Zároveň si dejte pozor, aby se vám do obrazu nedopatřením nedostalo něco, co tam nepatří (např. odpadkový koš v pozadí, kus špinavé utěrky, atd.).  

Dejte si záležet na světle. Denní světlo je nám nejpřirozenější. Nefoťte fotografie za tmy s bleskem, počkejte si na přirozený sluneční svit, kdy můžete vychytat světlo/stín například venku pomocí budov, stromů a vevnitř vzdálením se/přiblížením se k oknu. Pokud na blesku opravdu trváte, vyfoťte fotografii tak, aby nebyla přesvětlená nebo nebyl vidět odraz blesku například v blízkém okně nebo zrcadle.  

Ukažte emoce. V případě blogu můžete využít fotografie, které vzbuzují nějaké emoce. Váže se váš článek k radostné události nebo k něčemu méně příjemnému? Ukažte to beze slov!  

Mějte trpělivost. Vyfoťte více fotografií z více úhlů a pak vyberte tu nejlepší. Dejte si na tom záležet, jde přece o prezentaci vašeho blogu / receptu.  

Nefoťte a nekopírujte fotky z jiných webů, časopisů apod. V žádném případě. Recept / blog je jen váš, tak ať je to se vším všudy.  

Při focení receptů se zaměřte se na servírování. Zašpinil se vám při pečení pekáč? Není přes množství polévky v hrnci vidět, co do ní vlastně patří? Pořiďte si univerzální talíř, který budete používat právě na focení receptů. Ukažte tak ostatním, jak správně pokrm servírovat, a zároveň si dejte práci s tím, aby vypadal co nejvíce chutně (např. při fotografování koláče můžete na talíř doplnit pár kousků čerstvého ovoce).   

Ano, na váš blog se podíváme a zkontrolujeme. V případě, že je v pořádku, moc rádi vám jej schválíme. 

Abychom vám psaní usnadnili, připravujeme pro vás článek Jak psát blog, který zveřejníme v nejbližších dnech.

Informace o sobě můžete vyplnit ve vašem profilu úplně vpravo, u profilové fotografie. Vedle ní se nachází šipka, pomocí které uvidíte několik možností, včetně „Nastavení profilu“. Nezapomeňte průběžně ukládat změny, aby se vám nic neztratilo!  

Svou profilovou fotografii jednoduše změníte právě v sekci „Nastavení profilu“, kde na levé straně vyberete buďto zelenou ikonu „Profilový obrázek“ nebo růžovou ikonu „Hlavní obrázek“.

Ve stejné sekci vlevo pak najdete také nastavení typu změna hesla nebo e-mailu i nastavení oznámení z aplikace. 

Všechny informace, které o sobě vyplníte, můžete s ohledem na vaše soukromí sdílet buďto se všemi nebo pouze s vybranými členy.

Vyplněním svého profilu získáte možnost testovat nové produkty nebo zveřejňovat své články a recepty pod svým jménem.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account