Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Mám se ráda, obdivuji druhé a těším se na víkend!

Ahoj kamarádky, jdu se vypovídat :)

Užíjte si chvíle pro sebe po hektickém dni

Jsem ve výpovědi, ještě musím splnit úkoly ve stávajícím zaměstnání, ale už přemýšlím, co je a bude vše potřeba zařídit, splnit, vyplnit. Co se kde bude a komu platit, co budu potřebovat a jak mi to asi všechno půjde. Představy a ideály jsou jedna věc a skutečnost druhá. Teď ale je čas hodit si na chvilku nohy nahoru… Uvařila jsem si oblíbený ovocný čaj, užívám si chvilku pro sebe a otevírám oblíbený ženský časopis. Hned z  prvních stran zjišťuji, že ten kabát, o kterém jsem den přemýšlela, zda bude dobrá investice, bude vlastně velmi velkým módním hitem letošního podzimu! No fajn, ne že bych z nového trenčkotu neměla radost, ale teď ho mám ještě radši. Nikdy jsem moc módním trendům nepodléhala, ale tohle prostě potěší :) No a když teda nový kabátek, tak odpoledne se půjdu podívat po nových botkách. Ty přece také nutně potřebuju, takové ty kotníčkové, jojo bude mi to prostě slušet! :) Čeká mne nové období, je potřeba se pořádně vybavit. K tomu kabátku jsem si včera vlastně koupila i nové veselé puntíkaté prádlo. To by se totiž nemělo podceňovat! Se spodním prádlem je to jako se sebevědomím, vychází to z člověka, jaký je uvnitř. Je jedno, jestli jsou vlasy barevné tak či onak, či je nebo není použit make-up. To jak se člověk cítí a má rád uvnitř vychází na povrch. A když není dobře padnoucí podprsenka, tak to ženu prostě svazuje ať chce či nechce. No a tak si nejen na vinobraní vyrazím v nové veselé puntíkaté podprsence o které nikdo nebude vědět, ale já z ní budu mít potěšení a s novým kabátkem budu ještě větší radost. Radosti si musíme dělat, stačí malé. Musíme se rozmazlovat a mít se rády. Pořád se o tom píše a víte co? Ona to je vážně pravda! :) Listuji dále, dnes je to vydání plné úžasných žen, a které se svěřují se svými zkušenostmi a o tom, proč jsou některé životní průšvihy nutné k tomu, abychom se posunuly dál. Ano tyto příběhy mne baví číst, stejně jako tady na portálu ŽENY SRO. Veškeré životní zkušenosti druhých mne motivují, otevírají oči a posouvají dál. Mnohé ženy zvládly totiž vše, co by si jeden pomyslel, že není možné, překonaly úskalí životních překážek a co  víc, nejedna žena se se vším poprala s výzvou a z kuličky vytvořila kostičku. Obdivuji lidi kolem sebe. Obdiv začíná u mé maminky, která toho zvládla nemálo. Zvládla nás dobře vychovat, je milá a hodná, každý říká, že má tu nejlepší maminku na světě, ala já ji vážně mám. Třeba jako ona já bych nikdy nedokázala rozbourat, naporcovat a zpracovat celé prase do poslední kapky krve či kousku masa. Nachodit kilometry s pejskem, kterého zvádla vychovat k poslušnosti u malého týraného štěňátka.  Vím, že umím třeba jiné věci, ale jako ona nikdy nebudu a třeba jednou si budou takto vážit mne i mé děti J Dále si vážím tatínka, s nímž jsem to neměla vždy jednoduché (asi nezvládl brzký odchod dcerušky z hnízda) a přesto tu pro mne bude vždy i kdybych byla na konci světa. Babičky, která ve svých úctyhodných letech je stále svěží (často řeší zbytečně věci, po kterých jí je houby) a která se ve světě neztratí, mobiluje, mailuje, skypuje, facebookuje. Přítele, který ač na mne nemá přes své zájmy, ve kterých je moc dobrý, čas a přesto mne vždy, když to potřebuji, pevně obejme a řekne mi, že mne má moc rád (chci ho pro sebe, nechci se dělit, o stěhování ještě nepadlo slovo). Dále kamarádek, které přišly o partnera a neutápějí se tím, naopak se těší z nového příběhu s novým mužem, což chce opravdu dosti sil. Lidí, kteří bojovali s nemocí a nepoddali se tomu, naopak z toho udělali přednost, vypořádali se s tím s hlavou nahoru. Maminek, které nepláčou, když jim někdo nepomůže, přestože to vážně nemají leckdy jednoduché. A především lidí, kteří se nenudí. Nejsem zastánce lidí, kteří opakovaně tzv. „nemají do čeho píchnout“. Nudu neznám, tomu prostoru naopak říkám vzácná chvíle pro sebe, kterou si ukradnu a velmi si ji užiju. Člověk by totiž měl pravidelně mít chvíli pro sebe. Dopíjím čaj, koukám z okna, svítí sluníčko! Slunce k životu moc potřebuji, nabíjí mne a stejně jako vy všichni tady mi dodává elán do následujícíh dní, kdy pořádně nevím, co mne čeká, ale pro mne je to jedna obrovská výzva a hlavně na to nejsem sama. Pomáháte mi a já moc děkuji! Těším na odpoledne, na večer, na zítra, na víkend. Na sebe, na přítele, kamarády, rodinu. Čeká mne poklidný večer u vína, koupě vína, degustace vína. Vinobraní. Další ochutnávka vína a prohlídka sklepa, kde se vyrábí víno. Vína není nikdy dost, nebudu ovíněná. Vždy ho bude jen tolik, kolik zvádnu abych nevidělat to Znojmo dvojmo :) A co vy? Těšíte se z každého dne? Co váš čeká o víkendu a kdy jste si naposledy udělali chvilku pro sebe, přečetly si časopis, nechali se svými milými rozmazlovat? Každá si to zasloužíme! Mějte se krásně a přeji plno sluníčka! Je sice čtvrtek, ale já už mám malý pátek :) Mishula Zdroj foto:Pixabay.com

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

První úplněk letošního roku přináší čas pro rodinu, sebelásku, ale také domácí rituály

Související články

První úplněk letošního roku přináší čas pro rodinu, sebelásku, ale také domácí rituály

První úplněk letošního roku přináší čas pro rodinu, sebelásku, ale také domácí rituály


V pondělí 13. ledna nastane první úplněk letošního roku, který nám přinese citlivé zpomalení a prostor pro sebereflexi.

Panna a láska: co je dobré vědět, než se do tohoto znamení zamilujete

Panna a láska: co je dobré vědět, než se do tohoto znamení zamilujete


Nová láska na obzoru? A zrovna ve znamení Panny? Připravte se na přemýšlivé, srdečné a hluboce inteligentní osobnosti, které vás uchvátí mimořádným smyslem pro detail, organizačními schopnostmi a neuvěřitelnou schopností rozebírat i ty nejmalichernější problémy. Ale ne každá Panna je stejná. A i když je pravda, že Matka Tereza byla také Panna, nenechte se tímto znamením zvěrokruhu zmást: většina Panen má k panenství hodně daleko. Než se tedy spojíte s tímto fascinujícím, komplexním stvořením, určitě bude dobré vědět, do čeho jdete. Ale nebojte se - jakmile najdete klíč k jejich osobnosti, poznáte lásku v pravém slova smyslu.

Přátelství, manželství, sex: Všechno, co potřebujete vědět o spojení Lva a Panny

Přátelství, manželství, sex: Všechno, co potřebujete vědět o spojení Lva a Panny


Lev a Panna jsou nedoceněné duo. Ptáte se proč? Lev může být známý svým grandiózním chováním, zatímco Panna má tendenci být stydlivá. Pointou ale zůstává, že obě tyto znamení zvěrokruhu se skvěle doplňují, pokud chtějí.

První úplněk letošního roku přináší čas pro rodinu, sebelásku, ale také domácí rituály

První úplněk letošního roku přináší čas pro rodinu, sebelásku, ale také domácí rituály


V pondělí 13. ledna nastane první úplněk letošního roku, který nám přinese citlivé zpomalení a prostor pro sebereflexi.

Panna a láska: co je dobré vědět, než se do tohoto znamení zamilujete

Panna a láska: co je dobré vědět, než se do tohoto znamení zamilujete


Nová láska na obzoru? A zrovna ve znamení Panny? Připravte se na přemýšlivé, srdečné a hluboce inteligentní osobnosti, které vás uchvátí mimořádným smyslem pro detail, organizačními schopnostmi a neuvěřitelnou schopností rozebírat i ty nejmalichernější problémy. Ale ne každá Panna je stejná. A i když je pravda, že Matka Tereza byla také Panna, nenechte se tímto znamením zvěrokruhu zmást: většina Panen má k panenství hodně daleko. Než se tedy spojíte s tímto fascinujícím, komplexním stvořením, určitě bude dobré vědět, do čeho jdete. Ale nebojte se - jakmile najdete klíč k jejich osobnosti, poznáte lásku v pravém slova smyslu.