Živel ohně má magickou ochrannou a očistnou moc. Dovede k nám přitáhnout to dobré a zapudit to špatné a nečisté. Svíčky proto dodnes patří jak k Halloweenu, tak i k Dušičkám.
Za každého svého zesnulého v rodině zapalme svíčku a vzpomínejme na něj.
DUŠIČKY jsou u nás připomínány v den 2. listopadu.
Svíčky mají v tento čas i jinou funkci, než jen estetickou. Slouží jako symbol poděkování a projevení úcty k mrtvým, jako lampy na cestu k vám a zase zpět, jejich plamen nám může zprostředkovat komunikaci s druhou stranou.
Svíčky a lampičky pak po celý podzim a zimu vlastně suplují absenci přirozeného světla – slunce.

Zdroj: https://www.denik.cz/z_domova/predchudcem-dusicek-byl-keltsky-svatek-samhain-najdeme-podobnosti-i-s-halloween.html









Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...