Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Deník běhající podnikavé matky KK: "Výhody nedělního běhu"

Včera se mi, poté, co jsem na facebooku oznámila, že začínám s během, dostalo nebývalé podpory, která je pro mě jeden z hlavních motorů, abych vydržela a aby mi hlavně vydrželo nadšení. Všem tímto děkuji a vzkazuji, že nezklamu! Vyburcovaly mě i rozhovory, které jsem vedla v minulosti se svými kamarádkami a známými, které běhají běžně a denně a už xy let..na jejich profilech jsou hlavně fotky z maratonských a půlmaratonských běhů, všechny mají takové ty speciální podkolenky a vyběhaný výraz, na krku pořád nějaké medaile, zobrazují počty uběhaných kilometrů a čas a tep, atd... a jsou to prostě už běžkyně... Můžu s jistotou konstatovat, že takové ambice nemám, tedy zatím - kdo ví, co bude, že? Ale raduji se z maličkostí a připomínám si dnes a denně, že cesta samotná je cíl... Útržky, které si z rozhovorů s běhajícími ženami pamatuju a které mě taky motivují: "Vydrž, Kači, běhám už 3 roky - špek kolem břicha mám sice pořád, ale nohy mám jako vyretušované a z PHOTOSHOPU - bomba" "Ty běháš jen 3 kilometry, Kati? To já bych se ani nezpotila, to by mi nic nedalo, já musím dát alespoň 10" "Kačenko, super - těším se, až si zaběháme někdy spolu" "To jsem teda zvědavá, jak dlouho vydržíš, já jenom 3 měsíce a víc jsem nedala - ale tobě držím pace" Dnes jsem se rozhodla vyběhnout v 9.00 ráno, upřímně přiznávám, že proto, abych to měla hned rychle za sebou a před sebou měla celou neděli. Vybíhala jsem s teplou čepicí Gorenje od svého muže (to aby byl pořád se mnou) a poučena ze včerejška jsem si dnes vzala rukavice, což v mínus 3 stupních určitě doporučuji všem ženám, které teprve na svůj první výběh čekají:-) Vybíhala jsem z brány a rovnou přemýšlela o tématu, kterým se můj dnešní blog bude ubírat a napadlo mě téma "Výhody nedělního běhu". Musím se přiznat, že i když definice mé osoby je "Pozitivní optimistka se smyslem pro humor" a jsem žena s fantazií, první polovinu běhu jsem si na žádnou výhodu, které přináší ranní nedělní běhání v mrazu nemohla vzpomenout a ani mě zpočátku žádné nenapadaly. Až jsem doběhla k rybníku, už cela rozehřátá a ukázal se mi krásný výhled a samota a klid. Zvolila jsem opět velmi pomalé tempo a najela na svůj rytmus a zapředla vnitřní rozhovor se sebou o zítřejším pracovním startu. Po téměř 14 dnech volna jsem už celá natěšená, až do toho opět skočím a najedu na to a rozjedu to. Hlavou se mi honily myšlenky  o tom, že právě startuji 4. rok našeho podnikání (které jsem začala na mateřské dovolené), že musíme aktualizovat naše webky a facebook, o tom, že musíme dohodnout schůzku s účetní, o termínech pracovních schůzek a o dalších věcech a projektech, které s kolegyní Janou chystáme. A taky se mi honila hlavou akce ŽEN sro "Den, kdy se budu mít ráda", která je už 16.1. a kde určitě po celý den budu. Leden je tedy měsíc plný startu, restartu, zajímavých akcí a aktivit a nejvíce na tom se mi líbí, že UŽ za 2 měsíce a něco je jaro:-)... Dnes jsem dala celkem 3 kilometry, což bylo pro mě tak akorát a když jsem doběhla domů, můj muž mě opět vyfotil, vtáhnul do tepla a ukázal na teplé kafe, které mezitím uvařil.  Výhody nedělního běhu jsem si tedy uvědomila až v teple kuchyně po doběhu a tady je vypisuju: 1. Když vyběhnete v neděli ráno, nahodíte motor a rozehřejete se, máte pak lepší náladu, nahozený motor a stihnete mnohem více věcí 2. Když vyběhnete v neděli ráno a nevynecháte - jste zase o kus blíže tomu, že budete mít nohy jako vyretušované a z photoshopu:-) 3. Když vyběhnete v nedělí ráno a pak o tom hned napíšete blog - třeba zpříjemníte den dalším ženám 4. Když vyběhnete v neděli ráno a s během teprve začínáte, zpotíte se krásně UŽ po 3 km a nemusíte jich běžet 10 5. Když vyběhnete v neděli ráno a s během se teprve seznamujete, začínáte i samu sebe poznávat ještě více - já jsem až dnes zjistila, že při běhu mi hrozně moc rychle běhají moje myšlenky a běhají rychleji než já:-) 6. Když vyběhnete v neděli ráno a přiběhnete domů, čeká Vás tam muž, který je na vás pyšný a horké kafe, uvařené s láskou ................................ Co z toho, milé ženy, vyplývá? Někdy zprvu nevidíme v našem konání, jednání, počinání - žádnou výhodu a ptáme se samy sebe PROČ to vlastně děláme? Není naše snaha marná? Není, milé ženy, není :-) Buďme trpělivé, ty výhody někdy vyplavou časem, někdy hned "po doběhu", někdy mnohem mnohem později - třeba v podobě zkušeností...Nenechme se tedy odradit, pokud vnitřně cítíme, že to, co děláme - dělat opravdu chceme a opravdu tomu věříme! Mějte se všechny krásně a v příštím týdnu se hlásím zase:-) Nastartujte rok 2016 v osobním i pracovním životě s úsměvem a radostí! Běhající podnikavá matka KK:-)

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

První úplněk letošního roku přináší čas pro rodinu, sebelásku, ale také domácí rituály

Související články

První úplněk letošního roku přináší čas pro rodinu, sebelásku, ale také domácí rituály

První úplněk letošního roku přináší čas pro rodinu, sebelásku, ale také domácí rituály


V pondělí 13. ledna nastane první úplněk letošního roku, který nám přinese citlivé zpomalení a prostor pro sebereflexi.

Panna a láska: co je dobré vědět, než se do tohoto znamení zamilujete

Panna a láska: co je dobré vědět, než se do tohoto znamení zamilujete


Nová láska na obzoru? A zrovna ve znamení Panny? Připravte se na přemýšlivé, srdečné a hluboce inteligentní osobnosti, které vás uchvátí mimořádným smyslem pro detail, organizačními schopnostmi a neuvěřitelnou schopností rozebírat i ty nejmalichernější problémy. Ale ne každá Panna je stejná. A i když je pravda, že Matka Tereza byla také Panna, nenechte se tímto znamením zvěrokruhu zmást: většina Panen má k panenství hodně daleko. Než se tedy spojíte s tímto fascinujícím, komplexním stvořením, určitě bude dobré vědět, do čeho jdete. Ale nebojte se - jakmile najdete klíč k jejich osobnosti, poznáte lásku v pravém slova smyslu.

Přátelství, manželství, sex: Všechno, co potřebujete vědět o spojení Lva a Panny

Přátelství, manželství, sex: Všechno, co potřebujete vědět o spojení Lva a Panny


Lev a Panna jsou nedoceněné duo. Ptáte se proč? Lev může být známý svým grandiózním chováním, zatímco Panna má tendenci být stydlivá. Pointou ale zůstává, že obě tyto znamení zvěrokruhu se skvěle doplňují, pokud chtějí.

První úplněk letošního roku přináší čas pro rodinu, sebelásku, ale také domácí rituály

První úplněk letošního roku přináší čas pro rodinu, sebelásku, ale také domácí rituály


V pondělí 13. ledna nastane první úplněk letošního roku, který nám přinese citlivé zpomalení a prostor pro sebereflexi.

Panna a láska: co je dobré vědět, než se do tohoto znamení zamilujete

Panna a láska: co je dobré vědět, než se do tohoto znamení zamilujete


Nová láska na obzoru? A zrovna ve znamení Panny? Připravte se na přemýšlivé, srdečné a hluboce inteligentní osobnosti, které vás uchvátí mimořádným smyslem pro detail, organizačními schopnostmi a neuvěřitelnou schopností rozebírat i ty nejmalichernější problémy. Ale ne každá Panna je stejná. A i když je pravda, že Matka Tereza byla také Panna, nenechte se tímto znamením zvěrokruhu zmást: většina Panen má k panenství hodně daleko. Než se tedy spojíte s tímto fascinujícím, komplexním stvořením, určitě bude dobré vědět, do čeho jdete. Ale nebojte se - jakmile najdete klíč k jejich osobnosti, poznáte lásku v pravém slova smyslu.