Dlouhodobě nezahojená zranění, zraněné nereflektované potřeby, potlačené nebo rezignované frustrace, neschopnost či bezmoc komunikovat svou nespokojenost. A to samozřejmě vede k různým tendencím vztah opustit, nebo se stane nějaký průšvih, který to akceleruje.
Tak jako dříve hodně lidí zůstávalo ve vztahu jen kvůli dětem a zůstávali spíše vedle sebe než spolu a nemohli to sami příliš zlepšit, tak dnes se naopak mnoho lidí rozvádí zbytečně rychle.
Pokud člověk svůj vztah, důvod k jeho rozpadu a následný rozvod nezpracuje, tak je pak velká pravděpodobnost, že jeho nový vztah nebude moci dosáhnout, v dlouhodobém horizontu, vyšší kvality…
Zdroj: psycholog Pavel Rataj
Souhlasím s tímto velmi jednoduchým, ale pravdivým vyjádřením. Všechno dnes chceme rychle a nejlépe hned, ale ve vztahových záležitostech to jednoznačně neplatí. Pokud skutečně opouštíme vztahy příliš zbrkle, nevyrovnáme se se změnou a hledáme náruč útěchy jinde, pak se točíme v začarovaném kruhu a bědujeme nad nepřízní osudu, že máme smůlu na partnery.
Ale sami jsme toho příčinou. Utíkáme a neřešíme. Bohužel, bez vyřešení sami sobě … si jen ubližujeme a ztrácíme energii. Snažme se lépe pochopit problémy, pokusit se najít řešení, komunikovat i případně vyhledat odborníka … pokud vztah skutečně ztroskotal, pak můžeme říci, že něco nevyšlo, ale udělali jsme maximum …a jít svou cestou dál … ale i tady platí … dát si svůj čas pro nové vztahy a nový život Stáňa
koučka a lektorka
Ale sami jsme toho příčinou. Utíkáme a neřešíme. Bohužel, bez vyřešení sami sobě … si jen ubližujeme a ztrácíme energii. Snažme se lépe pochopit problémy, pokusit se najít řešení, komunikovat i případně vyhledat odborníka … pokud vztah skutečně ztroskotal, pak můžeme říci, že něco nevyšlo, ale udělali jsme maximum …a jít svou cestou dál … ale i tady platí … dát si svůj čas pro nové vztahy a nový život Stáňa
koučka a lektorka








Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...