Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Nejkrásnější přání k MDŽ z pohledu dítěte

Z dětství si pamatuji, jak jsme ve škole maminkám k MDŽ vyráběli přáníčka a učili se básničky. Tenktrát se ještě neslavil svátek matek. K MDŽ neodmyslitelně patřily žluté narcisy.

 

Matičce  J.V.Sládek

 

Matičko má drahá, moje milá matko,

vy jste jako holub a já holoubátko!

Vy holoubek sivý, já holoubek bílý –

kde jsme se v tom širém světě natrefili?

V tom vašem srdéčku tolik lásky bydlí,

schovej mě k němu pod vašimi křídly!

  

Co má máma nejhezčí

 

Nejhezčí jsou z mámy oči,

celý den se za mnou točí,

když jsem smutný, tak ta oči

mrknou na mne zpod obočí.

 

Mně se nejvíc pusa líbí,

co chci, to mi pusa slíbí,

ví, co je to hubička,

říká hezká slovíčka.

 

Já mám ráda ruce mámy,

pořád jsou tu někde s námi,

přitulí mě do náruče,

poslouchám, jak srdce tluče.   Ještě netuším, zda děti ve škole něco maminkám přichystaly. Dnes mě velice zaujaly tyto obrázky - uvědomila jsem si, že maminka jsem již dvanáct let, ale nic stejného nemáme na sebe s dcerou nemáme.

zdroj obrázků: bing.com  

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Když ticho a nepřijetí bolí

Související články