Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Nedělní Zuzčino poetické okénko (4. 4. 2021)

Vážené a milé ženy, dnes vám chci popřát hlavně krásné a ničím nerušené Velikonoce, nejkrásnější svátky v roce. A k tomu vám posílám báseň, jež se před dvěma lety líbila básníkovi Milanu Ohniskovi z Hobuletu i poté jeho následovnici V ohnisku poezie, paní Ivaně Myškové. Vznikla v  době, kdy jsem se zotavovala po dvojnásobné zlomenině páteře, a když jsem se tehdy ptala paní Myškové, zda si je výběrem básně jistá a zda to bude čtenářům Hobuletu (Holešovice/Bubeneč/Letná v Praze 7) jasné a zřejmé, odpověděla mi, že má ráda, když si "čtenáři lámou hlavičky". Tak si je lámejte a opatrujte se.:) Mám vás ráda a jsem tu stále s vámi.*heart*  

Pátek v Tusarce  

Černé rámy

zírají do ulice

jak mrtvé oči

zející do tmy

absolutního slunce

 

O patro níž

 zní státní hymna

 

Puberťáci

zevlují u oken

a malý chlapec

krmí svačinou

ochočenou straku

 

                      (jaro 2019)

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Když ticho a nepřijetí bolí

Související články