Vážené a milé ženy, píšu vám v podvečer 21. srpna, jak příznačné... Ten večer v roce 1968 je mojí první životní vzpomínkou. Byly mi bez měsíce dva roky, maminka mě pevně svírala v náručí a brečela. Druhou rukou držela mou osmiletou sestru. Tatínek se starším bratrem byli na dovolené v Bulharsku a nemohli se dostat zpátky. Máma se o ně strašně bála. Později mi pár lidí řeklo, že není možné, abych si okupaci pamatovala jako dvouletá, ale já si to skutečně pamatuji, asi tím šokem. Stály jsme na balkoně U Havlíčkových sadů na Královských Vinohradech, s tím jindy překrásným výhledem na Grébovku, a po silnici pod námi najednou jezdily tanky, jeden za druhým, až se dům otřásal. Jak máma a sousedka pod námi začaly křičet, jeden z těch ruských tanků zpomalil a začal na nás mířit. Na dvě ženy s malými dětmi.
Byl to šílený start do života, ale od té doby už se ničeho a nikoho nebojím – učitelů, šéfů, autorit (i když můj současný šéfredaktor s tím má trochu problém.:)) I proto mě těší, že se vám posledně líbil můj neschválený text kapele pro Rockfest. A jak jsem vám slíbila, dnes přidávám ten druhý, snad vás potěší. Opatrujte se a hlavně se ničeho nebojte. Vaše Holubička Zuzka
O lásce
Osamělý dům
a cesta zapadaná listím
dnes ráj opuštěným psům
a nikdo nevěří
čím on si je jistý
Že tady měl a má
někdo někoho rád
Že tady měl a má
někdo někoho rád
Tak strašně rád
by všechno vrátil zpátky
vždyť ještě stále má
známý klíč ke dveřím
Tak strašně rád
by dál věřil těm snům
kterým už ona
dnes těžko uvěří
Že tady měl a má
někdo někoho rád
Že tady měl a má
někdo někoho rád
(1988)
Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...