Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Nedělní Zuzčino poetické okénko (15. 8. 2021)

Vážené a milé ženy, dnes jsem pro vás vyhrabala jeden starý text, který jsem napsala pro kapelu jako holka koncem 80. let. Dodnes nemohu zapomenout na jeho schvalování (pro ty mladší z vás: ANO, schvalování textů před revolucí skutečně existovalo:-D), když mi jistý chlápek v kulturním domě řekl: "Ale soudružko, jste si tím jistá? Proč varování a před čím? A proč jste tak zakuklená? Nechcete raději psát nějaké radostnější písně o tom, jak jste plnohodnotnou členkou naší společnosti?" Text jsem samozřejmě nepřepsala a spolu ještě s jedním, který vám pošlu za týden, se s ním kapela propracovala až na Rockfest do (tehdejšího) Paláce kultury.

Mějte se krásně a užívejte si léta. Vaše Holubička Zuzka*heart*

 

   

Varování

 

Zalitá ve skle

ponořená do tmy

žiju zakuklená

chvíli dítě

chvíli žena

jsem čistá

a chladná

zakuklená

 

Bráním se ponížení

nepoznám bolest

odolám pokušení

nestojím o lest

čistá a nezkažená

zavřená ve vězení

 

Ale pozor

už brzy

vyletí

MOTÝL

 

                     (1988)

 

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Když ticho a nepřijetí bolí

Související články