Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Hit letošních vánoc: Půlnoční

Od listopadu tuto píseň slýcháme v reklamách a nezbývá nám, než si zaspívat.

 

Píseň Půlnoční nazpíval Václav Neckář se skupinou Umakart původně jako součást hudby pro film Alois Nebel. Skladba má jednoduchou melodii, klidné tempo a snadno zapamatovatelný, zdánlivě nedokonalý text. Záměrná monotónnost je v souladu nejen s filmem, ale také s podzimní náladou. Tato píseň byla v letech 2011 - 2014 v adventním čase na vrcholu tuzemských hitparád, kde lámala rekordy.

 

 

Půlnoční

 

Jedu domů po trati,
jedu přes kopce.
Za okny padá,
padá sníh, budou Vánoce.

Chmury, trable, starosti,
nechal jsem ve městě.
Už slyším lidi na půlnoční
zpívat v kostele.

Haleluja, Halelu-u-u-u-u-ja

 

Ježíš na kříži ztrápený,
občas se usměje.
Na ty co v zázrak uvěří,
na ty co zpívají.

Haleluja, Halelu-u-u-u-u-ja

Beránku náš na nebesích,
stůj při nás, až přijde tma.

Haleluja, Halelu-u-u-u-u-ja

Stojím v prázdném kostele,
hvězdy nade mnou.
Z kříže zbyl jenom stín,
ale přesto slyším.

Haleluja, halelu-u-u-u-u-ja

Beránku náš na nebesích,
stůj při nás, až přijde tma.

 

Beránku náš na nebesích, neopouštěj nás,
až začnem se bá-á-át, bá-á-át.
Haleluja, Halelu-u-u-u-u-ja,
Haleluja, Halelu-u-u-u-u-ja.

Haleluja Foto: bing.com

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Když ticho a nepřijetí bolí

Související články