Tak nevím, jestli se počasí mění dle mé nálady nebo mé nálady následují sled počasí. Slunce zalezlo daleko do vesmírných drah a z nebe proudí kanystry slz. Jsem mokrá, ale jinak než s Tebou. Jak jinak… Hrabu se pořád dokola ve stovkách našich fotek a hrabe mi z toho stokrát denně. Už dávno si nedělám zálohy a nemám záložní plán. Co máš se mnou v plánu Ty? Nejsem sama sebou, jen sama se sebou. Ale ani má samota už není, co bývala. Pořád je protkána Tebou. Žiji s Tebou ve třinácté komnatě, která je polopropustná. Dovnitř je snadné propadnout, ale ven už to nejde tak hladce. Připoutaná k topení se snažím se cukat. A je mi to na nic. Ano, nic…to je ten nový pocit. Vyloupl se z ničeho nic. A je tu se mnou. Nahradil Tě. A pak že jsou lidi nenahraditelný…
Chodím jako slepá a zakopávám o vlastní chtíč a nudu. Občas na mě asi někdo zvenčí mluví, ale já neslyším. Hmat také vzal roha. Poslední dotek, který si pamatuji, byl ten, během něhož jsi mě objal. Nemám na nic chuť. A cítím jen bezmoc. Můj vnitřní vzteklý dlaždič je také bez sebe a bez Tebe: „Do prdele se všim. Prý jsi má druhá půlka...Najednou se taková prdel zdá být i celkem útulným místem, kam se utíkám. V Dánsku přece vzniknul ten podělanej koncept Hygge, kterej radí, že máme bejt se svými blízkými, s lidmi, co milujeme. Pak svíčky a takový ty sračky okolo…jak trapná reklama na deky a přežírání se kvalitním jídlem.“ Dochází mi budget na Tebe, síla i vše ostatní. Ale pořád mi to celé nějak nedochází...O co tu kráčí nebo jde nebo jede? Moc mi to nejede. A jediné, co mi spolehlivě nemá šanci dojít, je dopis od Tebe nazpět a má vlastní slova... A někde mezi vším tím bolem a utrpením se táhne nitka naděje a pocitu štěstí, naplnění. Až po okraj Pandořiny skříňky, která smí být otevřena, jelikož zlo už v tomhle světě stejně dávno je…
S láskou a tak…








Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...