Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Z Kytice - Šičkám

Čeští lidé jsou pohotoví, a už tu máme básničku z Kytice na téma... roušky..  
ŠIČKÁM   Za mašinou s tuhým tělem sedí ženy podvečerem: „sviť, žárovko sviť, ať mi šije niť. Šiju, šiju huboroušky,  proti virům nemám zkoušky, sviť, žárovko, sviť, ať mi šije niť. Dnes je čtvrtek, zejtra pátek - rostříhám i modní šátek: sviť, žárovko, sviť, ať mi šije niť. Zelené šaty, botky rudé, brzy virus zničen bude: sviť, žárovko, sviť, ať mi šije niť."    Ráno, raníčko šička vstala, roušku si v uzel zavázala: „Půjdu, matičko, roušky prát  musím je celé dezinfikovat" „Ach nechoď, nechoď mezi lidi, v testech se staly už i chyby. Já měla zlý té noci sen: nechoď, dceruško, bez roušky ven. Virus se tobě vyhýbal, asi se české šičky bál, v sukničce jako z vodních pěn: nechoď, má šičko, k lidem ven. Bílé šatičky smutek tají, v perlách se slzy ukrývají, a pátek nešťastný je den, nechoď, má šičko, k lidem ven."- Nemá šička, nemá stání, rozdávat roušky ji cos pohání, roušky všem dodat ji teď nutí, nic doma, nic jí po chuti. - První roušku už lidem dala -zakryla ústa,naději dala, po ochraně teď šité od srdce zavířilo se rychle velice. Narazil u nás virus tvrdě, české šičky to vzaly hrdě, na mapě zkázy co světu dal  zelený mužík dotleskal.   Povedené, díky Hudlenka    

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Když jsem neposlouchala

Související články