Knihu Slavík mi doporučila naše paní knihovnice, a dnes,
kdy je knihovna na dlouho zavřená, jsem ráda,
že je u nás doma (ta kniha, ne knihovnice).
Slavíka napsala Kristin Hannah, je to poměrně velká a silná knížka,
která čítá 464 stran.
Ovšem začtete se a nemůžete skončit.
Já dočetla asi po 4. dnech, se slzami v očích.
Vydalo ji nakladatelství Argo v roce 2015.

Francie 1939.
V tiché vesničce jménem Carriveau se Vianne Mauriacová loučí
se svým manželem Antoinem, který byl povolán do zbraně.
Vianne nevěří, že by skutečně mohlo dojít k válce,
jenomže Němci vpadnou do Francie a země je rázem plná nepřátel,
tanků a bojových letadel.
Když se pak ve Viannině domě usadí německý kapitán,
musí osamělá žena vycházet nepříteli vstříc, jinak přijde o vše.
Bez jídla i naděje čelí nelehkým rozhodnutím,
v nichž jde o život či smrt nejen její a jejích blízkých.
Zároveň se v knize odehrává i osud její sestry Isabelle,
která je povahově zcela jiná než Vianne.
Hudlenka
Když jsem neposlouchala
Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...