Ptáme se: PROČ?
Poněvadž pěstujeme pokrytectví, pohrdáme právem, pravidly,
pochlebujeme přemocným, pochybně podnikáme, pokoutně
podvádíme, propadáme pokušení, podlézáme,
politikaříme, pletichaříme, promíjíme podrazy, pomíjíme
příbuzné.
Poněvadž přehlížíme potřebné, pošlapáváme přátelství,
podrážíme přátele, ponižujeme partnery, popichujeme plaché,
přestáváme promíjet, plácáme plané pomluvy!
Poněvadž pošlapáváme přírodu, plýtváme penězi, potravinami,
přejídáme se?
Protože pokrok postupuje příliš překotně, příliš pracujeme,
pořád pospícháme!
Ptáme se: PROČ? Prostě PROTOŽE!!!…
Pocity padají podél pochmurné propasti…
Převálcuje prťavá potvora populaci?
Prdlajs! Prohrajeme, padneme?
Prdlajs! Přestaňme plakat, panikařit!
Potvoru přibrzdíme, přiškrtíme, porazíme,
poničíme připravenými protilátkami;
pandemii přečkáme,pohromy překonáme, pakliže pokorně
poklekneme před pomocníky prvního „palebného pole“,
poděkujeme…přežijeme.







Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...