Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Prostě pandemie - povídání podruhé

Ptáme se: PROČ?

Poněvadž pěstujeme pokrytectví, pohrdáme právem, pravidly,

pochlebujeme přemocným, pochybně podnikáme, pokoutně

podvádíme, propadáme pokušení, podlézáme, 

politikaříme, pletichaříme, promíjíme podrazy, pomíjíme

příbuzné.

Poněvadž přehlížíme potřebné, pošlapáváme přátelství,

podrážíme přátele, ponižujeme partnery, popichujeme plaché,

přestáváme promíjet, plácáme plané pomluvy! 

Poněvadž pošlapáváme přírodu, plýtváme penězi, potravinami,

přejídáme se?

Protože pokrok postupuje příliš překotně, příliš pracujeme,

pořád pospícháme!

 

Ptáme se: PROČ? Prostě PROTOŽE!!!… 

Pocity padají podél pochmurné propasti…

Převálcuje prťavá potvora populaci?

Prdlajs! Prohrajeme, padneme?

Prdlajs! Přestaňme plakat, panikařit! 

Potvoru přibrzdíme, přiškrtíme, porazíme,

poničíme připravenými protilátkami;

pandemii přečkáme,pohromy překonáme, pakliže pokorně

poklekneme před pomocníky prvního „palebného pole“,

poděkujeme…přežijeme.

(poslední pokrašování příště)

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Když jsem neposlouchala

Související články