Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Proč je zonky fajn pro začátek

Při představě investování se vám ježí chlupy? Bojíte se ztratit i coby jen korunu? A i přesto byste chtěli investovat?   Měla jsem to podobně, ale představa, že moje peníze na spořícím účtu jenom ztrácí hodnotu mě nakonec rozhoupalo zkusit jednu investici, jen v malém. Částky, které bych mohla postrádat.   Tou možností se stali Zonky. Ano, ti s žirafou, co běží v televizi.   Z mého pohledu je to na začátek dobrá investice z těchto důvodů:   - lze investovat i po malých částkách - minimální hodnota investice jsou 200, takže se dá začít pomalu a postupně vybudovat určité menší portfolio - lepší diverzifikace - vzhledem k nízké minimální investici lze lépe diverzifikovat mezi více druhů půjček a různě rizikových půjček - hodnocení dlužníků - hodnocení je podobné ratingu bank, takže dochází k lepšímu prověření - nízká míra defaultu - nižší riziko ztráty počátečního vkladu   Toto je moje zkušenost, takže každý může mít jiný názor a zkušenosti. Pro mě tyto tři možnosti pomohly jít do tohoto a naučit se pracovat s rizikem a problémy (neplacení v termínu). Na Zonky jsem v plusu a mám při své hodně konzervativní strategii výnos 4%, což je na začátek dobré. U mě to vedlo k rozšíření do dalšího druhu investování  :D Nějak se prostě začít musí, at už na zonky, ETF nebo i jen stavební spoření.

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Když jsem neposlouchala

Související články