Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Nemáte to lehký, ale jsou na tom lidi i hůř...

Tak tuhle větu nesnáším.  Nakonec, může si ji říct každý alibista...  Já přece vím, že jsou na tom "lidi i hůř", a soucítím s hladovějící Afrikou, i rodinou, které střechu nad hlavou vzal požár.  Jenže.  Tohle je můj život. Můj boj. I když ho nesvádím s hladem, nebo ohněm...  Víte, každý žijeme svůj život.  A každý si musí uvědomit svůj bod nula.  Právě jsme v jakémsi bodě nula.  Já. "Maniodepréza". Syn. "Aspergráček" Dcera. "Školkové háďátko." A jen 42 metrů čtverečních.    Měla bych si snad sednout se založenýma rukama a říkat si: "Jsou na tom lidi i hůř..."  Protože tohle mi říkají, když píšu od "čerta k ďáblu": - nemáte už v pořadníku větší byt?  - nevíte, kde by nevadil synův křik? - nešla by ta hypotéka nějak zařídit, nějak, jakkoli?  - mohla bych si pronajmout dlouhodobě nebytový prostor a udělat v něm dětem hernu? .... Buďte ráda, že máte aspoň tohle...    Páni. A já pořád věřím, že se dá, že se musí najít cesta... A totiž k většímu prostoru. Pro syna.  Pro dceru.  A co si budeme lhát do kapsy, i pro mne.   A otázka "A co děti, mají si kde hrát?" zatím zůstává nezodpovězena...    PS: Nevěřte lidem, když vám říkají "jsou na tom jiní i hůř"... důležitý je totiž VÁŠ ŽIVOT... VÁŠ SVĚT... VAŠE TOUHY...  PS2: A nemusí jít o malý prostor pro život, ale klidně o váhu, kondici, účes, počet dětí, nemoci.... (dosaď dle svého citlivého místa).    Držím pěsti všem, kteří nesednou s rukama v klíně, uchlácholeni větou: "JSOU NA TOM LIDÉ I HŮŘ, MAŘENKO."     První foto: Syn si našel volné místo na balkoně. Druhé foto: ložnice moje a Izabelčina, zároveň herna a pracovna. A poslední? Deset minut poté, co jsem uklidila      

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Když jsem neposlouchala

Související články