Milé ženy – věrné čtenářky i ty všechny neznámé –, asi se shodneme v tom, že za poslední rok jsme se toho o sobě my lidé hodně dozvěděli. Doba covidová nás stále přesvědčuje o tom, co je v životě skutečně důležité, a mimo jiné také o tom, že fyzické zdraví je jen polovina úspěchu. Druhou polovinu tvoří zdraví psychické, tak nezbytné pro naši celkovou odolnost. Myslete tedy na to, že i ten nejkrásnější a nejsvobodnější pták si někdy může poranit křídla a bude pak vděčný za odbornou pomoc... Opatrujte se, jsem tu stále s vámi. A vy na své problémy nikdy nebuďte samy. Protože nemusíte.:-)
Zimě se nechce
V den, kdy vůbec nevyšlo slunce
probudím se ve zpocené košili
a se zmrzlýma nohama
Třesou se mi ruce
Venku na obloze
je pekáč plný buchet
ošklivých šedivých
nepovedených buchet
Když otevřu okno
vlétnou mi do záclon
nestíhám je pochytat
odporně páchnou smogem
Ledová sprcha a horká káva
tomu na chvíli dají smysl
ale i tak budu zase
celý den Černý pták
Večer poletím nechat si prohlédnout křídla
lékař v tmavém obleku
ke mně smutně zvedne oči
od černého klavíru
povzdychne si a řekne
že vypadám depresivně
Pak si dá obličej do dlaní
a budeme mlčet
Celou cestu domů budu přemýšlet
jestli byl smutný ze mě
nebo z toho
že mu taky nevyšlo slunce
(Zima 2020, dr. Březinovi)







Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...