Milé ženy,
jaro nastoupilo v plné parádě a i když nám meteorologové opět slibují sněžení, zimu a déšť, radost z jara si vzít přece nenecháme. Já mám moc ráda kytičky, nejen venku kvetoucí, ale i doma.
Že je jaro, to mi říká přílet čápů k nám na komín bývalého Panského pivivaru.
Venku se "osypal" pupeny zlatý déšť, rozkvetly první podběly, pampelišky, narcisky, na trávníkách září sedmikrásky,
a tohle všechno mě naplňuje velkou radostí.
Doma mi právě mi dělají radost rozkvetlé fialky - tuhle mám již mnoho let a každý rok mi krásně kvete :-)

další, které teprve začínají - také fialová, i když je z jiné rostlinky...

a růžová, zase z dalšího hrnečku...

také ibišek se chystá ke květu

a krásně se rozvinul velikonoční kaktus, který jsem dostala nedávno od kamarádky :-)

Čekám ještě na květy orchideí, ale ty jsou zatím jen v prutu. Věřím, že se brzy dočkám a pak se s Vámi podělím.
Venku v přírodě mi kromě nádherných květin - krokusů žlutých

krokusů fialových

a nádherného vřesu

a jiné vysázené kytičky

dělá radost také náš pan čáp, který v pátek 1. dubna přiletěl na hnízdo

a nyní vyhlíží svou čapí samičku.

jejíž přílet očekáváme do konce tohoto týdne.
Doufám, že i Vy, přes všechno možné starosti a strasti, prožíváte své jarní radosti.
Hudlenka
Zdroj: Lenka Hudečková







Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...