Tak mě dnes opět políbila múza, a napadlo mě - co tak napsat o sobě fejeton. Aneb. pohled do duše již ne tak mladého a již ne tolik úzkostlivého... schizofrenika...
Formální úvod:
Od ledna současného roku - 2018 mám novou lékařku (obor psychiatrie) a nasadila mně nějaké nové léky - Pragiola se jmenují. Mně se v dubnu začalo ulevovat po devíti letech neustálého zhoršování se
Stats:
Věk 27 let...
Odžito: 12 let... (těch prvních)
Zameškáno 15 let [(ten zbytek) (stráveno kolečkem běhání po psychiatrech, KBT-terapiích, posudkářích, blázincích, a domácí léčbou a zas znovu od začátku... ]
...
Kapitola 1: ...kdo říká, že život není pohádka?
...probudila jsem se, duben 2018 (?) koukám kolem sebe, je mi 27(?). Už skoro třicet? Připadám si nejdřív jako Šípková Růženka, která usnula a spala... a spala...
Teď je půlka května... Teď si připadám už víc jako Alenka v Říši Divů... Za těch 15 let se tolik změnilo... Připadám si teď ne jako třicetiletá "buchta" ale jako stařenka, držící v klepající se ruce klubko, vyprávějící svému vnoučkovi... "to za mých mladých dob nebylo..." Rozdíl je JEN v tom, že nejsem na sklonku života, nevyprávím to vnoučkovi, ale datluji to do smartphonu a... nemám vnoučka!
Kapitola 2: ...kočičí život...
...mám ale kočku... resp. jeden a půl kočky! A bílou myš, která není z chlastu.
...a přemýšlím...
Moje kočka má ten život jednoduší.(!)
Já se teď učím všechno "to dospělácké".
Kočky od narození vědí, co mají dělat. Mají to v genomu.
Já tu teď řeším "ty" věci:
- oblékání
- hygiena
- finance
- jídlo/vaření/nákupy
...
Vemte si to takhle:
Mind blown fact 1:
- kočka se narodí a nosí celý život stejný kožich.
- člověk se narodí nahý a teď je ve třiceti rád, že už (!) sám trefí kalhoty na nohy a triko na ruce...
- pak kouká, a nestačí se divit... ony ty trika a kalhoty mají nejen různé velikosti, ale i barvy a teď už i různé střihy, které, prý, je možné/ vhodné (?) nějak sladit a zkombinovat...
Mind blown fact 2:
- kočka se myje. Každý den. Několikrát.
...to si fakt musím čistit zuby, i jindy, než když jdu na prohlídku k zubaři? A ona už se nepoužívá "fluora"? A že už je i bělící tyčinka?
...to musím být po každém mytí mokrá? (To už nestačí vlhkou houbičkou otřít podpaží a "fifinu"?)
...mám si na čumáček patlat krémy? (Moje kočka nemusí řešit výběr správného typu krému pro mastnou, suchou, smíšenou či aknózní pleť!)
Mind blown fact 3:
- kočka nepotřebuje peníze
...důchod mi má vydržet na celý měsíc? (Jak to ti lidi dělají, že za tři dny ještě něco z výplaty mají?)
Mind blown fact 4:
- Kočka má největší problém s jídlem ten, jestli si dá Purinu nebo Whiskas. (Ty obvážnější mají na výběr mezi šedou a hnědou myší).
...jak se to, sakra, dělá, že ze dvou a více naprosto nesourodých, zdánlivě samostatně nepoživatelmých surovin, vytvořím jedno jediné, jedlé? (!)
...
Teď co mě čeká za měsíc (řádově tím uběhne dalších 5 let mého dospívání...). Budu si hledat práci? V červenci se vdám a v srpnu porodím první dítě?
P.S. ...a v září druhé
P.P.S. je to smutné, hodně smutné, ale s cílem pobavit laickou veřejnost a zpopularizovat tak třeba tato vážná psychická onemocnění, jakými paranoidní schizofrenie a úzkosti bezesporu jsou.







Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...