Dnes je to přesně 40 let, kdy nás dobrovolně opustil český rockový zpěvák
a skladatel, jedna z předních postav českého rocku Jiří Schelinger,
a to ve věku pouhých 30. let

Pro mě to byl v mých 19.ti letech "bourák", který uměl krásně chraplavě
zpívat a nemohla jsem jeho smrt tehdy vydýchat.
Jeho první kapelou, kterou založil již na základní škole v Nuslích a ve které hrál
na kytaru, byla Nothing But Nothing. Později vystupoval v barové skupině Ivo
Trojana Smaragd, který si ho přizval ke spolupráci. Během vystupování v Liberci
se seznámil i se svojí budoucí první ženou Alenou. Manželství se ale nevydařilo
a vyústilo rozvodem. Z manželství má dceru Andreu.
Poté nastoupil na místo kytaristy a zpěváka bluesové kapely The Happy Five.
Ta však odjela bez Jiřího Schelingra na angažmá do Finska, proto přijal nabídku
Karla Šípa a stal se členem jeho skupiny Faraon. S tou natočil roku 1972 svůj
první velký hit, píseň „Holubí dům“ od skladatelů Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka
a několik dalších singlů.
V roce 1973 pak přešel do skupiny Františka Ringo Čecha.
Dle vyjádření Františka Ringo Čecha účelem přibrání bylo přitvrzení zvuku kapely.
Společně pak nahrávají první nový hit „Švihák lázeňský“
a následně album Nemám hlas jako zvon.
Dne 13. dubna 1981 odjel Jiří Schelinger na pozvání bratislavského
studia Československé televize do Bratislavy, kde měl natočit na playback svůj
filmový hit „Což takhle dát si špenát“.
Za dosud nevyjasněných okolností skočil z bratislavského
Starého mostu do Dunaje.
Hudlenka
Když jsem neposlouchala
Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...