Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Kde mizí peníze?

Na bankovním účtu. I na spořícím, ale pomaleji.   Nevěříte? Ale je to tak, bohužel.   Existuje totiž ošklivý bubák, zvaný inflace, který ukrajuje naše peníze, i když to není na pohled vždy zřejmé.   Inflace znamená růst cen. Určitě znáte od svých dědečků a babiček : " Za mého mládí to stálo jen (hodnota) halířů za (artikl dle vašeho případu) " Jenže mi na ně koukáme spíše vyjeveně, protože cena už je jako z říše pohádek. Bylo to však tak a zde je vidět průběh inflace na delším období.   Zboží stojí více a více a to znamená, že se stejným příjmem si koupíme méně zboží a služeb. Takže i když se zdá, že máme našetřeno a zhodnocují se nám bezrizikově např. 1% na spořícím účtu, tak reálně každý rok ztrácíme, protože inflace je vyšší než úroky na spořících účtech.   Přikládám odkaz, kde je uvedena současná inflace kome 3 %.   Ale když o ní člověk ví a počítá s ním, může se rozhodnout s touto informací pracovat. Hledat lepší úrok na spořícím účtu, třeba si založit stavební spoření či zkusit nějakou formu investování či si aspoň něco zjistit.   Ale z pozitivní strany, pokud máte dluh s nízkou sazbou, tak pro vás inflace může být dobrá věc. Pokud roste úrok níž než inflace, tak relativně ztrácí na hodnotě a z budoucích větších příjmů budou ukrajovat menší část :D

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Když jsem neposlouchala

Související články