Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Jak funguje spolubydlení?

Zdravím dámy :-) Ufff ráda bych se s Vámi podělila o svůj příběh a náhled na spolubydlení! Před měsícem jsem se dá se říct z ničeho nic rozhodla přestěhovat z jižních Čech do Prahy. Říkala jsem si, že sehnat v Praze bydlení přece nemůže být tak složité, pořád se někdo někam stěhuje a když to jde jednoduše v Českých Budějovicích a v Českém Krumlově, no tak to půjde i v hlavním městě.  Tak s tímhle naivním názorem jsem skončila po půl hodině hledání bydlení. Doporučuji facebookové stránky, kde to teda neskutečně žije a jsou tak opravdu aktuální informace a nabídky. Protože pokud voláte na nabídky realitky, dost často se vám stane, že nabídka je v  rezervaci nebo už prostě není aktuální.  Co mě teda překvapilo především byly ceny za nájem, protože má první představa byla, že si pronajmu byt sama :-D Pak to, že jedete do práce třeba hodinu :-D To, že existuje spolubydlení, kde máte svůj pokoj, ale pozor taky to může být pokoj sdílený s někým :-D Že pokoj nemá ani okno a sotva se tam vejde postel? to už vás přece nepřekvapí :-D   Po tom, co jsem přehodnotila snad všechna svá přání a zásady jsem objevila hezké spolubydlení ve velkém světlém bytě a to pouze 6 min pěšky do práce - prostě perfektní (cenu už neřeším, to bych se zbláznila) :-) Možná to znáte, pokud si hledáte nebo jste si hledali spolubydlení, projdete si klasickým výběrkem jako když žádáte o práci. 1. Napíšete dotyčnému něco o sobě. 2. Pokud ho zaujmete, můžete mu zavolat a něco mu o sobě říct. 3. Je to stále v pohodě? Tak si můžete zamluvit prohlídku v rezervačním systému. 4. Když se vám podaří se někam do té tabulky dostat, jedete přes 2h do Prahy, jednou zabloudíte, a konečně vidíte ten byt a hlavě toho spolubydlícího (no to je to chlap) *smile* Projdete si byt a zase si povídáte, pokud vám nabídne i vodu, tak si toho važte a máte šanci. 5. Volá vám potenciální spolubydlící a řekne vám "já tě asi beru" :-D   Měla jsem štěstí, byl to první navštívený byt, rychlý proces se stěhováním zároveň s nástupem do práce, spolubydlící je fajn, i když ho mám nejradši, když není doma :-D :-D   Víte jak funguje spolubydlení? Máte s tím jinou a zábavnější zkušenost? Stěhovali jste se s kamarádkou nebo k někomu koho neznáte? Máte spolubydlícího nebo spolubydlící? Lezete si na nervy? ;-)

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Když jsem neposlouchala

Související články