Dotaz učitelky
Jistá politická strana usoudila,, že vše ve školství je špatně
a my učitelé učíme prý jak za Marie Terezie.
Marie Terezie, která mimochodem svou povinnou školní docházkou
nastartovala průmyslový rozvoj Čech, je dnes bezpečně zlikvidovaný.
Tak zaprvé - ve školách se neučí nic nazpaměť, navzdory tvrzením odborníků
ve věku 20+, protože to je "týrání dětí", výsledky podle toho vypadají.
Každý má názor, nepodložený vědomostmi, čím blbější, tím lépe.
Občas se zřejmě museli naučit vzoreček a dodnes z toho mají trauma.
Za druhé - Marie Terezie potřebovala vzdělané poddané - do začínajícího
průmyslu, úředníky, vojáky. Dnes je důležitý postoj, nikoli vzdělání,
vzdělání naopak škodí.
Jinak by lidem totiž mohlo dojít, že například celý Green Deal je
z fyzikálního i ekonomického hlediska úplná pitomost.
Za třetí - ve školách byla za Marie Terezie kázeň jako řemen. O tom dnes nelze
vůbec hovořit, každý učitel stojí dnes a denně proti přesile sebevědomých
neználků, kteří na rozdíl od něj mohou cokoli.







Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...