Rady do života
Nedělej to, z čeho máš špatný pocit. Co tě těší, dělej častěji
Než se nadechnete k protestu, že svět není růžová zahrádka, kde byste si mohli
dělat jen to, co vás baví, zamyslete se. Nikdo neříká, že je to jednoduché,
ale zaručeně to vylepšuje náladu i životní postoj.
Řekněme, že zuřivě neradi nakupujete ve velkých supermarketech a z etických
i osobních důvodů dáváte přednost malým krámkům, pekařstvím a řezníkům.
Jenže na trase z práce domů se žádný takový obchůdek nevyskytuje.
Takže den co den trávíte zhruba čtvrt hodiny mezi regály supermarketu, který máte
po cestě, kupujete pořád dokola to samé jídlo, kvasí vám nervy ve frontě
k pokladně a doma pak ještě občas z tašky vybalíte zboží,
u kterého den spotřeby znamená "už před týdnem bylo pozdě".
Zdůvodnění, proč o své vůli děláte něco, co vás vytáčí, je nasnadě.
Nemáte času nazbyt, řítíte se domů a potřebujete do půl hodiny nakrmit
dravou zvěř (tedy svou milovanou rodinu).
Zajděte si raději do cukrárny a dejte si oblíbený dortík.
Pak v klidu nakupte ve vedlejším malém obchodě a věřte,
že domů přijdete dobře naladaěná.
Hudlenka
Když jsem neposlouchala
Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...