Je to ještě čeština II.
Současný slovní maglajs se netýká jen technologií, i v oblastech běžného života
děláme věci, které kdybych vyprávěla svému dvacetiletému já, vůbec bych
nechápala o co go.
Dnes například nepřikládáme léčivé náplasti, ale tejpujeme (tape-páska),
nekupujeme oblečení ale outfity, nedbáme na vzhled ale na look nebo image,
nechodíme do obchodů, ale shoppů, shopping center, outlejů, second-handů,
hypermarketů, megastorů, oblíbený je také teleshopping a E-shoppy I-shoppy.
Hlavně nekoupit fake, ale jen original. To je must.
Nechodíme na kurzy nebo školení, ale na workshopy, nejsme pracanti ale workholci,
nejsme vyčerpaní, ale máme syndrom burn-our, nejsme váhavci, ale trpíme
prokrastinací, umělci nemají dílny nebo výstavní ateliéry ale show- na in-line
bruslích je nula, stejně jako ten, kdo nemá vlastní webovou stránku, permici do fitka,
nějakou tu kérku nebo piercing.
To je snad horší než být trash-youtoober, houmlesák, anorektik, feťák, stalker nebo
bulimik. Anebo když roomy. Jediní kdo je nepotřebuje, jsou sprejeři, street-
artisti a outdooroví performeři, ti mají showroomvšude openair.
V televizi nás nebaví zpěváci a herci, ale showmani, megastar a celebrity z oblasti
showbyznisu, sledujeme sitkomy, one-man...
Je to ještě čeština?
Hudlenka
Když jsem neposlouchala
Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...