Tradiční ceremoniál na Vítkově se uskutečnil po roční pauze, loni byl zrušen kvůli
epidemii koronaviru. Akci komplikovala mlha. Kvůli ní nemohly vzlétnout gripeny
ani vojenské helikoptéry. Kvůli zhoršování epidemie covidu-19 museli mít dnes
všichni účastníci ceremoniálu respirátory a nebyla umožněna účast veřejnosti,
což někteří nesli nelibě.
Lidí, kteří se chtěli na ceremoniál podívat, se sešlo několik desítek. Zástupci tiskového
oddělení ministerstva obrany na dotaz ČTK sdělili, že o tom rozhodla hlavní
hygienička ministerstva obrany, která má pravomoci jako ředitelé
krajských hygienických stanic.
Premiér Andrej Babiš hovořil o mimořádném významu dnešního svátku.
"Naši předci dělali všechno pro to, aby vznikl samostatný stát.
S nadšením ho budovali a budovali ho skvěle, protože za první republiky jsme
patřili mezi deset nejprůmyslovějších zemí světa.
Byli jsme největší výrobci vojenské techniky na světě," uvedl.
Česko by podle něj nemělo dovolit zásahy do své svrchovanosti a vážit si své
nezávislosti. "Jsme svrchovaný stát, i když jsme součástí Evropské unie a NATO,
neměli bychom nechat cizí instituce a cizí státy zasahovat do naší svrchovanosti.
Čeští občané musí rozhodovat o budoucnosti naší země, ne instituce,
které stále víc ovlivňují náš život," řekl novinářům.
Hudlenka
(zdroj: ČTK)
Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...