Dědictví
Konečně se mi doma začíná sbírat to pravé dědictví!!! Už mám doma obraz starožitný s pannou Marií a jejím synem, teď mi máma chystá vánoční stojánek na stromeček ve tvaru hříbečka. Obojí pocházejí od maminky mého táty, který umřel nedávno v roce 2013 a bohužel babičku jsem nikdy nezažila, umřela nám dřív, než jsme se se sestrou narodily. Děda, ten se s babičkou rozežel, tak že jméno dědy Linek nebo Linke zůstalo veřejným tajemstvím. Tedy považuji tyto 2 skvosty za skutečné dědictví a rodinný poklad, který asi na trhu by neměl valnou cenu, ale pro mě je to cena neskutečná, je to něco od babičky, od té babičky z Krkonoš. Pak moje máma měla také svojí maminku a tatínka, a od nich máme celou polovinu chalupy v Orlických horách. Také dar, hromada nějaké energie minulosti, kterou musíme podporovat a nést dál. Jenže se stalo, že můj táta právě na této chalupě rád víkendoval, udil maso, pořádal rodinné oslavy. Postavil tam udírnu, kde tedy udil maso, hlavně pak v čase vánočním nebo velikonočním a nám všem pak ty dobroty rozvážel. Postavil na sklonku svého života i pergolu, s tím, že na jaře dodělá to, co nestihl v zimě, ovšem přišel únor a táta zemřel. Dědická ideální polovina chalupy je právnicky vtipnej termín, ale ve skutečnosti… Chátrající udírna jen připomíná tu dobu, ten čas, tu slávu a pohodu a vůni uzenýho masa a klobás…tátovy radosti. Pergola, která je prázdná, ta jen volá po tom prázdnu, co po tátoj zbyl. A jelikož táta byl člověk, který byl v mým životě jako první, co mi umřel, tak mi nesmírně chybí a neumím se s tímhle faktem smířit. Na chalupu tedy nemáme nikdo odvahu a chuť jezdit. No a co mi po tátoj zbylo? Miliony korun, nemovitosti??? To ne, a ani to nenese štěstí, lidi jsou pro peníze schopni se chovat, jako ….jako co? Já mám obraz, vlastně jsem si vzpomněla, že i starožitný kráječ na chleba a vánoční stojánek na stromeček a vím, že z těchto pokladů bude vyzařovat energie našich předků a to je právě to, co je tím pravým pokladem. Babička, táta, ostatní předkové jsou tu stále se mnou, s námi. Děkuji všem za to. Vaše M.







Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...