Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Další svatební zvyky... pokračování

Včera jsme si řekli, proč jsou svatební šaty bílé a prsteny zlaté,

dneska mám pro Vás pokračování svatebních zvyků.. 

 

Novomanželský polibek

- už ve starověkém Římě nebylo manželství uzavřené,

dokud si ženich a nevěsta nevyměnili polibek.

Polibek byl používán jako nezbytné stvrzení při uzavření všech obchodů,

nejenom těch manželských :-)

Otec po boku nevěsty

- Víte proč otec odvádí svou dceru k oltáři?

V minulosti byla každá svobodná žena považována za vlastnictví svého otce.

Otec tedy při svatebním obřadu odvedl mladou ženu k oltáři,

kde ji oficiálně předal do vlastnictví nastávajícího manžela.

Líbánky

- Ve starém Irsku se rodiče starali o to, aby měli novomanžele po celý měsíc

(moon) po svatbě dostatek nápoje vyráběného z fermentovaného medu

(honey). Věřili, že tak budou požehnáni a do roka se jim narodí syn.

 

Hudlenka  

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Když jsem neposlouchala

Související články