Včera jsme si řekli, proč jsou svatební šaty bílé a prsteny zlaté,
dneska mám pro Vás pokračování svatebních zvyků..
Novomanželský polibek
- už ve starověkém Římě nebylo manželství uzavřené,
dokud si ženich a nevěsta nevyměnili polibek.
Polibek byl používán jako nezbytné stvrzení při uzavření všech obchodů,
nejenom těch manželských
Otec po boku nevěsty
- Víte proč otec odvádí svou dceru k oltáři?
V minulosti byla každá svobodná žena považována za vlastnictví svého otce.
Otec tedy při svatebním obřadu odvedl mladou ženu k oltáři,
kde ji oficiálně předal do vlastnictví nastávajícího manžela.
Líbánky
- Ve starém Irsku se rodiče starali o to, aby měli novomanžele po celý měsíc
(moon) po svatbě dostatek nápoje vyráběného z fermentovaného medu
(honey). Věřili, že tak budou požehnáni a do roka se jim narodí syn.







Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...