Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Chvilka poezie "Pokolení rodu ženského"

piju víno ze sudu
jsem na dně na dně svého osudu utíkam běžím a přitom nevím kam pospíchám otáčím se za stíny
jsem hříšníkem bez viny házím kamenem
přejídám se chlebem denně srovnávám peklo
s pohádkovým nebem nebylo už kam hloubš spadnout
tak jsem chtěla naschvál nechat aspoň kytky zvadnout stejně jsem je zalila a napila se vína já jsem to nebyla
byla jsem tam
ale udělala to jiná je jich ve mně víc
krasavic každá z nich moc ráda vypráví o svém osudu
a já zas tak ráda piju to jejich víno ze sudu je plné (skryté lásky)
sladké hořké i slané jsem vtažena do děje
i když se mnou se nic neděje mám ráda jejich příběhy
jsou totiž i moje     ...Jeden hlas nám nikdy nestačí. Která to ze mě teď mluví, když křičím na mažela a viním ho za to, že celá staletí muži upírali ženám práva, dokonce byly upalované na hranicích. Copak můj muž za to opravdu může? Která to teď za mě mluví?...

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Když jsem neposlouchala

Související články