Předně si dovoluji uvést, co u mě proti stresu rozhodně nefunguje, ale mělo by :-) Šálek kávy a klidu, který na mě dýchá z obrazovky a navazuje pocit klidu, všestíhání a pohody.... Vypiju hektolitry kávy denně a onen avizovaný „klid duše“ nikde :-)
Moje návody na mě jsou různé...
Nejoblíbenější je asi zazumbit si. Ve víru tance, choreografie a snahou zorganizovat mé neobratné tělo do požadovaných pozic mě natolik vymaní ze všech problémů, že odcházím naprosto vyčištěna od jiných myšlenek.... Zároveň mám další motivační prvky k hubnutí i přežírání :-) na hodině se najdou oba prvky dalších cvičenek a tak dle nálady analizuji jak na tom jsem...
Druhým tipem může být „vypsání se“... Hodím-li věci na papír, přijde mi, že už tak nějak nejsou obludné a už se „začalo“. Můžu vyčistit hlavu a řešit něco jiného nebo si vzít jen jednu a nebát se, že na ostatní se zapomene... Jde to pak líp.
Třetím tipem je procházka... třeba na hřbitov (podotýkám, že mi nikdo nezemřel a na místním hřbitově nikoho neznám), ona atmosféra ticha, úcty, posvátnosti a nicotnosti mých problémů, je úžasná... možná se může zdát morbidní...
Čtvrtým tipem proti stresu je pro mě „hydroterapie“, tj. horká sprcha – v ideálním případě vana (ale jakožto vlastník bojleru a velké rodiny tak se mi této vymoženosti nedostává a beru za vděk i tu sprchu). Někde jsem četla, že odplavujeme všechny starosti do kanálu.... nevím jak to je, ale voda mi pomáhá vypnout... ono se v těch mokrých rukách moc neudrží a reálně stejně nic dělat nejde :-)
Posledním tip na boj proti mému stresu bych uvedla péči... když se jednou za čas namaluji, hezky obleču (podle sebe, ne podle magazínů), třebas i učešu...cítím se sama za sebe fajn... a to pak můžou strarosti hopsat po mých zádech jak chtějí, protože JÁ se vším, co ke mě patří, TO přece zvládám :-)
Zdroj foto: Pixabay.com








Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...