Dnes je tomu právě sto let, kdy 30. března roku 1920
tehdejší československý parlament schválil podobu vlajky nového státu.
Málokdo si uvědomuje, že právě tato vlajka je i po jednom století
v naší části bývalého Československa stále stejná.
Vše ostatní se měnilo, počínaje názvem státu, přes hranice,
až po státní symboly. Možná i proto po naší vlajce saháme zcela automaticky
při všech událostech, které se nás vnitřně dotknou.
Nejen proto si tedy naše státní vlajka bezesporu zaslouží svůj vlastní Den vlajky.
Letos si ho poprvé připomeneme.
Spolu s hymnou je vlajka naším nejdéle „sloužícím“ státním symbolem.
Když jsem neposlouchala
Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...