Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

100 let!

Dnes je tomu právě sto let, kdy 30. března roku 1920

tehdejší československý parlament schválil podobu vlajky nového státu.

Málokdo si uvědomuje, že právě tato vlajka je i po jednom století

v naší části bývalého Československa stále stejná.

 

Vše ostatní se měnilo, počínaje názvem státu, přes hranice,

až po státní symboly. Možná i proto po naší vlajce saháme zcela automaticky

při všech událostech, které se nás vnitřně dotknou.

Nejen proto si tedy naše státní vlajka bezesporu zaslouží svůj vlastní Den vlajky.

Letos si ho poprvé připomeneme.

Spolu s hymnou je vlajka naším nejdéle „sloužícím“ státním symbolem.

Kde domov můj si zpíváme díky Josefu Kajetánu Tylovi a Františku Škroupovi.   zdroj:  https://www.ceskatelevize.cz/porady/10000000409-100-let-ceske-vlajky/22025400244      Hudlenka

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Když jsem neposlouchala

Související články