Při našem putování Středočeským krajem jsme nemohli vynechat město Vlašim, které se pyšní zámkem a také nádherným zámeckým parkem.
Zámek Vlašim a jemu přilehlý zámecký park leží ve městě Vlašim, v okrese Benešov
Sídlí v něm Muzeum Podblanicka.
Zámek Vlašim vznikl řadou přestaveb gotického hradu z roku 1303 a reprezentativním sídlem se stal i díky druhému pražskému arcibiskupovi Janu Očkovi z Vlašimi.
K dalšímu velkému rozvoji došlo v 15. století za Trčků z Lípy. Kolem roku 1600 za Vostrovců z Kralovic byl hrad přestavěn na renesanční zámek.
Zdroj: Wikipedie










Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...