Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Z deníku šílené ředitelky 21: Sto let? To je teprve začátek!

Nedávno jsme v Domově Sulická slavili 100. narozeniny našeho klienta. A upřímně – přála bych si mít v jeho věku takovou mentální svěžest, nadhled a smysl pro humor. A tu paměť! Ale proč to píšu...

Byl to velký den. Dorazila rodina, upekli jsme dort a připravili pohoštění, a přijel i pan starosta, aby osobně pogratuloval. Klient byl nesmírně rád – ocenil, že se o něj jeho městská část takhle zajímá.

Posadili se spolu a začali si povídat. Pan starosta se zeptal, jak se mu u nás líbí.
„Je to tu hezké a personál je moc příjemný. Ale víte, pane starosto… než jsem sem přišel, měl jsem občas tvrdý život. Ale ničeho v něm nelituju.“

A tak začalo velké vyprávění...
„To souvisí s dalšími léty,“ pokračoval klient. „Teď jsme v roce 1947 – na to přijde řada až za chvíli.“

Pan starosta trpělivě naslouchal, chvílemi se smál, chvílemi se ptal – a čas plynul. Po půl hodině se nesměle ošíval, protože už musel odjet na jednání. Jenže náš jubilant to jen tak nechtěl utnout:
„A teď to bude teprve zajímavé – jsme v roce 1960!“

Starosta se ještě chvíli snažil vydržet, ale nakonec musel opravdu odejít. My ostatní jsme si připili sklenkou sektu a slíbili si, že příště budeme pokračovat.

Takže za rok, při 101. narozeninách, se k tomu určitě vrátíme – navážeme na šedesátá léta.

Foto: pixabay.com (autor: D_Van_Rensburg)

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Recept na dokonalý letní večer? Film, fotbal a stůl plný dobrot

Související články