Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Recenze knihy: Nemusíš!

Zatím poslední kniha od Dagmar Digmy Čechové, kterou jsem dnes ráno dočetla se jmenuje Nemusíš! Kniha střídavě popisuje život starší Kateřiny,. matky dvou dětí v pubertě a mladší Marie, studentky vysoké školy, která si vydělává a šetří peníze na svůj sen. Obě ženy nemohou být rozdílnější, a přesto je něco spojuje. Katka není spokojená ve svém manželství, no není se co divit s jejím manželem Karlem, který se po práci jen povaluje u televize a zajímá ho maximálně ještě jídlo. Kateřině vůbec nepomáhá, vše je jen na ni. Ta není spokojená již ani v práci, připadá si, že stagnuje a chtěla by něco více. Ale mají ty dvě děti, a kvůli nim si hrdinka stále říká, že to nějak musí vydržet. Marie je krásná a mladá, občas se setká s tím, že jí někdo (koho rozhodně nechce) sexuálně nadbíhá. Kvůli jednomu takovému šéfovi si hledá ke studiu jinou práci. Zde se nakonec Marie s Kateřinou setkají. Obě ženy mají své sny. Nastane čas, kdy se rozhodnou, že si za nimi půjdou, stůj co stůj. Katka i Marie bojují se zakořeněným pocitem zodpovědnosti za ostatní i očekáváním okolí. Je sobecké chtít naslouchat vlastnímu srdci? Co když samy sebe můžou najít jen mimo zajeté koleje? Kniha mě docela nadchla a mezi mými drsnými thrillery mi i dobře zapadla. Text a foto: Lenka Hudečková

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Recept na dokonalý letní večer? Film, fotbal a stůl plný dobrot

Související články