Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Podzim

Podzim, nebo taky jeseň, jak se říkalo dříve je roční období, které se nachází mezi létem a zimou. Za mého dětství jsme opravdu měli JARO, LÉTO, PODZIM a ZIMU.  Dnes to není již tak jednoznačné, nejspíš vlivem globálního oteplování. Přesto dle kalendáře podzim, jako i jiná roční období, prostě přijde a je tu. Na podzim se u nás sklízí většina úrody na zahrádkách a na polích, očešou se hrušky a jablka. A poté nastane ta doba, kdy začne opadávat ze stromů listí, které má různé a většinou krásné barvy. Však se také říká, že podzim je největší malíř. Souhlasím. Na podzim ale také přicházejí deště, plískanice, mlhy a nevlídné počasí. Tak v těchto dnech podzim nemám moc ráda. Taky se krátí dny a změnou letního času na zimní se zkrátí ještě více :-(. Astronomický podzim začíná 23. září a končí 21. prosince. ještě máme skoro asi polovinu podzimu před sebou. text a foto Lenka Hudečková P.S. fotila jsem včera, kdy zrovna byl ten sychravý den bez sluníčka.

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Recept na dokonalý letní večer? Film, fotbal a stůl plný dobrot

Související články