Podzim, nebo taky jeseň, jak se říkalo dříve je roční období, které se nachází mezi létem a zimou. Za mého dětství jsme opravdu měli JARO, LÉTO, PODZIM a ZIMU. Dnes to není již tak jednoznačné, nejspíš vlivem globálního oteplování. Přesto dle kalendáře podzim, jako i jiná roční období, prostě přijde a je tu.
Na podzim se u nás sklízí většina úrody na zahrádkách a na polích, očešou se hrušky a jablka. A poté nastane ta doba, kdy začne opadávat ze stromů listí, které má různé a většinou krásné barvy. Však se také říká, že podzim je největší malíř. Souhlasím.
Na podzim ale také přicházejí deště, plískanice, mlhy a nevlídné počasí. Tak v těchto dnech podzim nemám moc ráda. Taky se krátí dny a změnou letního času na zimní se zkrátí ještě více :-(.
Astronomický podzim začíná 23. září a končí 21. prosince. ještě máme skoro asi polovinu podzimu před sebou.
text a foto Lenka Hudečková
P.S. fotila jsem včera, kdy zrovna byl ten sychravý den bez sluníčka.
Na podzim se u nás sklízí většina úrody na zahrádkách a na polích, očešou se hrušky a jablka. A poté nastane ta doba, kdy začne opadávat ze stromů listí, které má různé a většinou krásné barvy. Však se také říká, že podzim je největší malíř. Souhlasím.
Na podzim ale také přicházejí deště, plískanice, mlhy a nevlídné počasí. Tak v těchto dnech podzim nemám moc ráda. Taky se krátí dny a změnou letního času na zimní se zkrátí ještě více :-(.
Astronomický podzim začíná 23. září a končí 21. prosince. ještě máme skoro asi polovinu podzimu před sebou.
text a foto Lenka Hudečková
P.S. fotila jsem včera, kdy zrovna byl ten sychravý den bez sluníčka.









Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...