Dnes je Noc kostelů, kdy máte možnost navštívit nejen kostely, ale i modlitebny, prostory klášterů, krypty a další součásti kostelů a vidět je v noční atmosféře.
Tato tradice začala v roce 2009, letos se tedy uskuteční již 15. ročník celorepublikové akce. Letošní jubilejní ročník se bude věnovat několika významným výročím spojených s výraznými osobnostmi z oblasti duchovna, kultury i vědy.
Jen u nás a v blízkém okolí vím, že se otevře v 18 hodin kostel Narození panny Marie u nás v Toužimi, v nedalekém Komárově kostel sv. Vavřince nebo kostel sv. Ondřeje v Krašově, kde vystoupí v 17 hodin Miroslav Mikeš.
text a foto: Lenka Hudečková










Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...