Za 2. světové války byl Národní památník Vítkov využíván jako nacistický německý výzkumný ústav a později jako muzeum československo-sovětského přátelství. Po pádu komunismu v roce 1989 byla budova zrestaurována a vrácena původnímu účelu jako památník českých a slovenských vojáků.
Návštěvníci dnes mohou prohlídkou Národního památníku Vítkov poznat českou historii a uctít oběti vojáků, kteří bojovali za svou vlast. Budova nabízí také panoramatické výhledy na Prahu z vyhlídkové terasy, na kterou se lze dostat po točitém schodišti uvnitř sochy Jana Žižky.










Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...