Jak jsem zde již mnohokrát psala, s manželem moc rádi cestujeme. Vystačíme si s naší krásnou Českou republikou. Asi ze všeho nejraději máme Šumavu, kde jsme také navštívili město Horažďovice.
Na náměstí Míru (nebo v ulici Hradební) se tyčí krásný kostel sv. Petra a Pavla. Ten byl založen společně s městem Horažďovice. Dokončen byl v první polovině 14. století. Gotická socha Madony na hlavním oltáři pochází z období kolem roku 1500. Kostel je trojlodní, s pětiboce uzavřeným presbytářem. Chrámové vybavení je barokní z první poloviny 18. století. V interiéru je zajímavá nástěnná malba sv. Benedikta a klečící světice či gotická křtitelnice v podobě kalicha. Barokní oltář je z roku 1775 s obrazem sv. Petra a Pavla, doplněný dřevěnou pozdně gotickou soškou Madony z přelomu 15. a 16. století.
Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktivity/kostel-sv-petra-a-pavla-v-horazdovicich









Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...