Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Bystřice u Benešova

Poslední naše zastavení v okolí Benešova bylo v Bystřici, kde  najdete pěkný Kostel. Kostel svatého Šimona a Judy v Bystřici u Benešova, který byl pravděpodobně založen roku 1352, je původně gotická, roku 1666 barokně přestavěná jednolodní obdélná stavba s trojboce uzavřeným presbytářem. V západním průčelí kostela je vstupní předsíň. Na severní straně kostela stojí hranolovitá věž. Horní část věže na nárožích členěna pilastry. Hlavní oltář je neogotický. Pod tribunou jsou umístěny rokokové zrcadlové svícny. Původně se nacházel okolo kostela hřbitov, který byl při opravě v roce 1899 zrušen. Naposledy byl kostel opravován roku 2009. Zdroj: Wikipedie

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Recept na dokonalý letní večer? Film, fotbal a stůl plný dobrot

Související články