Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Test vanilkového mléka: ochucené brčko do mléka vs. hotový nápoj

Na ochucené brčko jsem se velni těšila, ale zklamalo mě. Je to takový můj hříšek, mléko a výrobky z něj, jak nemusím typické sladké tyčinky, sušenky a oplatky, tak mléko a sýry můžu všech chutí (sýry i všech vůní) :-).  Jde o brčko, které je naplněné drobnými sladkými kuličkami a dává se do polotučného mléka. Chuťově ani výživově se ochucené brčko nevyplatí. Chutná to jako ztužený cukr, připomíná mi nepříliš kvalitní polská a ukrajinská cukrátka "krôvka" se strakatou krávou na obale. Chuť mléka a vanilky se v brčku nepromíchá, nepromísí, máte v puse zvlášť chuť mléka a zvlášť čehosi agresivné sladkého, cítím z toho spíš cukr, než vanilku. Navíc v tom brčku není nějak promyšlený/domyšlený odpor vzduchu, který je kladen proti sladkým kuličkám uvnitr. Při sání z brčka mám pocit, jak když to pití tahám z paty... :-) Jediná výživová hodnota je v mléku, které si musíte stejně koupit zvlášť. Aby se to skutečně v mléku rozpustilo, tak jedině rozstříhnout brčko a nasypat do mléka. To si můžeme rovnou koupit sypké Frapko a nemusíme kupovat brčka. Frapko je sypký prášek s příchutěmi vanilky, banánů, nebo jahod. Cena v přepočtu za 4 porce je příznivější pro ochucené brčko, ale já dám přednost klasickému pitíčku. (Na fotce Lipánek). Za balení čtyř brček 30 Kč + litr mléka (4 porce) 20 Kč = 50 Kč Jedno hotové pitíčko 250 ml = 16 Kč (za 4 porce: 4*16= 64 Kč Brčko tedy za mě NE. Lipánek mi chutnal, dokonce má na obale 2x vlaječku Česká potravina a 1x minci Lipoš do spotřebitelských sbíracích soutéží.    

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Testování přírodního krému Dermasoft od HillVital

Související články