Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Vše, co dělám, je přirozené a intuitivní, říká Kateřina Krejčí, která sdružuje ženy a podporuje jejich sebevědomí

Kateřina o sobě říká, že je velmi tvůrčí typ. Prošla různými obory, po práci v dětské psychiatrické léčebně a následně v korporátní firmě se po druhém těhotenství rozhodla, že přejde na volnou nohu. Drží se názoru, že nikdy není pozdě plnit si své sny. V pozdějším věku vystudovala vejšku a vrhla se na koučování a terapeutické metody. Aby toho nebylo málo, založila komunitu pro ženy. Jak tento projekt vznikl a jak vnímá výhody komunit? Co vás vedlo k založení komunity Ženám? Bylo to velmi intuitivní, jednoho dne mě napadlo, že bych mohla postavit na pódium známé ženy, které pracují v nejrůznějších oblastech. A vznikl Festival Ženám. Postupně mi došlo, že by bylo fajn mít komunitu žen, které se budou navzájem podporovat a inspirovat. Já nad věcmi moc nepřemýšlím. Intuice mě vedla založit komunitu i festival a věřím, že další cesta se postupně ukáže. Jaká témata v komunitě nejčastěji řešíte? Hlavním záměrem je, aby se připojily všechny ženy, které budou chtít ukázat své schopnosti, dovednosti a inspirovat ostatní. Cílem je vzájemné sdílení žen, jak se svými projekty, tak i každodenními tématy. V čem vnímáte největší přínos komunity? Přináší rozměr širší rodiny. To, co zde po věky věků existovalo, a co nám dnes chybí. V současné době jsou to sice online komunity, ale i ty dávají podporu a možnost sdílení. Jde o podporu, soucítění a pomoc. Jsme sociální tvorové a bez společenství se nám hůř žije. Pojďme k festivalu, co je jeho hlavním cílem, proč se ho zúčastnit? Cílem je užít si to, sejít se, společně se inspirovat a radovat. Nehledám v tom žádné velké důvody a cíle. Je to celé o ženské energii, plynutí a jemnosti. Možná je hodně věcí nedokonalých, nejsou dost profi, ale jsou prostě naše, takové normální a ženské. Chtěla bych, aby každá žena pochopila svou jedinečnost a přínos pro tento svět. Jak se podle vás ženy „mění" v 21. století? Ženy se mění tak, jak se mění lidstvo. Jdeme do vyššího vědomí, které nejen cítíme, ale i žijeme. Výzvou tohoto století je přijmout vyšší vědomí a naučit se podle něj žít a být. To platí i pro muže. Rozdíl vnímám v tom, že žena je ta, která v této oblasti jde o pár kroků před mužem. Tak jí to bylo dáno. Je důležité, aby věděla, kým je a v souladu s tím šla. To, že občas sejde z cesty, nebo nejde správným směrem, je přirozené. Důležité je, aby zůstala sebou, napojená na svůj vnitřní zdroj a byla s mužem v Pravdě. To je asi nejdůležitější, aby ženy byly napojené na sebe a zároveň byly v pravdě s mužem i ostatními. Máte se ráda, a co děláte pro to, abyste měla? Mít se ráda, je velké téma, které slyšíme všude. Mně osobně pomohlo například cvičení. Stoupnout si před zrcadlo, podívat se hluboce do svých očí a říct si nahlas miluji tě – miluji se. Poté, co jsem to praktikovala pár dní opakovaně, tak se tento pocit ukotvil. Pro mě je hlavní být sama se sebou a užívat si sebe samu. Co pro vás znamená být ženou?​ Znamená to pro mě být citlivá, hluboce vnímavá, jemná, něžná a pečující. Výhodou je, že cítíme víc než muži. Myslím, že tomu říkáme intuice. Osobně bych to pojmenovala hlubší napojení. Co se vám v poslední době nejvíce povedlo? Uspořádat Festival Ženám a po dlouhé době jsem si ušila sukni. Cítím, že potřebuji vyvažovat tvoření energetické a hmotné, to znamená tvořit i doma, například šít, vařit, zkrátka pracovat rukama. Jste velmi akční žena. Kromě všech těchto aktivit jste také máma. Jak to všechno zvládáte? Ano, mám dvě děti a ráda dělám spousty věcí od vaření až po zahradničení, nebo například renovaci pohovky. Je toho hodně, co mě baví a někdy mám pocit, že bych na to potřebovala nejméně dva životy. Nakonec ale nejvíce vypnu v lese, kde si užívám čistého bytí a přírody.  Co byste vzkázala všem našim čtenářkám?  Každá z nás je jedinečná svým přínosem pro tento svět. Pojďme to najít, uznat a žít.   

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Dominika Černohorská: Vinařství je pro mě o respektu ke krajině, komunitě a odvaze dělat věci po svém

Související články