Zimní víkendy v Praze, asi jedna z největších výzev, jak zabavit dítě a najít důvod vyrazit alespoň na pár hodin ven a netrávit čas jenom doma.
Vzhledem k tomu, že u nás zrovna nedávno byla veliká diskuse na téma, co to znamená adopce a proč některé děti jsou adoptované a jak to vlastně chodí, chtěla jsem Františkovi ukázat adopci na příkladu a podpoře zvířátek v ZOO.
Tak jsme vyrazili směr pražská Troja. I přes prvotní rozpaky, jestli nebude zima a budou vůbec zvířata venku...
A jedním slovem - boží!
Pro pracující mámy sepisuji tedy v bodech hned několik důvodů, proč vyrazit už v březnu:
Kolik toho takový slon spořádá v krásných ilustracích s detailním rozpisem na místních tabulích.

Pavlilon Afika zblízka na půli cesty od slonů směrem k ledním medvědů mj. jako příjemná zastávka na zahřátí.

U ledních medvědů jsme si pořídili pamětní minci za 30 Kč, díky které jsme tyto bílé krasavce alespoň trošku také podpořili.

Existuje hned několik možností, jak zvířata v ZOO podpořit. Například u medvědů najdete díky Mastercard společně s krátkou edukací ze života medvědů další příležitost, jak jim pomoci.

Ostatně, když porovnám cenu adopce a spotřeby slona a ledního medvěda, tak to vlastně František vybral ještě tu levnější variantu.

Cestou domů, poslední zastávka u orangutanů v indonéské džungli. Nikde ani noha, naprostý klid, prostor a čas si to užít!...fotili jsme bez blesku, fakt výjimečně :-)

Počet návštěvníků ze sobotního dopoledne. Oproti letním dnům je to asi tak 20x méně, tak toho koukejte co nejdříve také využít! :-)

-
Málo lidí, nikdo se vám neplete do cesty, počítadlo u hlavní brány ukazovalo během sobotního dopoledne něco málo přes tisíc návštěvníků.
Všude se dostanete bez čekání. A to včetně pavilonu goril, kde jste přes léto tlačeni postupovat dále, to v zimně můžete společně s gorilami rozjímat, jak dlouho chcete.
Pohoda a volné uličky jsou průchozí i ve všech dalších pavilonech a bez ohledu na počasí venku si můžete navodit léto v pavilonu Afrika zblízka.
Dobré je se podívat předem na program, který nabízí například komentovaná krmení a je určitě dobré zpestřit si tak návštěvu na rozdíl od nás, my totiž vyrážíme prostě jen tak bez plánu.
Zvířata jsou venku! A to včetně slona afrického! Což v našem případně byla největší radost a bylo jasné, které zvířátko budeme chtít adoptovat. :-D
Období zimy je ba naopak třeba využít a podívat se na ta zvířata, kterým počasí přeje. Například nosálům, dobré je se taky zastavit u pandy červené a vidět ji v zimním kožíšku, protože to v létě nezažijete.
Lední medvědi mají bezesporu z chladnějšího počasí velkou radost a dovádí jako malé děti, oproti létu, kdy připomínají spíš staré líné pohodáře.
Skvěle se naobědváte, a to také bez čekání a front.
Venku si bez navigací a šipek můžete vybrat prakticky kterékoliv z parkovišť.
Kolik toho takový slon spořádá v krásných ilustracích s detailním rozpisem na místních tabulích.

Pavlilon Afika zblízka na půli cesty od slonů směrem k ledním medvědů mj. jako příjemná zastávka na zahřátí.

U ledních medvědů jsme si pořídili pamětní minci za 30 Kč, díky které jsme tyto bílé krasavce alespoň trošku také podpořili.

Existuje hned několik možností, jak zvířata v ZOO podpořit. Například u medvědů najdete díky Mastercard společně s krátkou edukací ze života medvědů další příležitost, jak jim pomoci.

Ostatně, když porovnám cenu adopce a spotřeby slona a ledního medvěda, tak to vlastně František vybral ještě tu levnější variantu.

Cestou domů, poslední zastávka u orangutanů v indonéské džungli. Nikde ani noha, naprostý klid, prostor a čas si to užít!...fotili jsme bez blesku, fakt výjimečně :-)

Počet návštěvníků ze sobotního dopoledne. Oproti letním dnům je to asi tak 20x méně, tak toho koukejte co nejdříve také využít! :-)





-scaled-e1781465728612.jpg)




Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...