Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Úřady po porodu

Ahoj, určitě vás zajímá, které úřady se po porodu vyřizují. Řekneme si i jestli je oběhat v těhotenství.  Matrika - na matiku jdete hned po propuštění z porodnice. Jdete si pro rodný list dítěte. Na matiku jdete ale už v těhotenství. Já osobně jsem šla v 7. měsíci. Šla jsem spolu s ex přítelem :) Dohodli jsme se na jménu a příjmení po něm. Příjmení po něm jsem chtěla já. Potřebujete rodné listy obou rodičů.  Pojišťovna - Jdete ohlásit na pojišťovnu narození dítěte. U tohohle se přihlašuje až po narození. Potřebujete jen rodný list dítěte a svou kartičku pojišťovny. Tady si ovšem dávejte pozor - dítě má stejnou pojišťovnu jako matka. Tedy když mají rodiče různou pojišťovnu, tak vždy nahlašuje matka na svou pojišťovnu.  Bytové družstvo - ať bydlíte ve vlastním nebo v podnájmu (platí i v případě, že máte vlastní dům)  musíte dítě nahlásit. Mělo by se to nahlásit do 8 pracovních dnů. Ale já jsem to nahlásila až na konci dalšího měsíce a nic se nestalo :-) Sociálka - tady hlásíte, že se vám dítě narodilo a žádáte o rodičovský příspěvek. Hned po porodu. Tedy pokud nepobíráte peněžitou pomoc v mateřství. Pak je ideální to zařídit měsíc před skončením. A ta skončí podle toho, zda jste šli 6 nebo 8 týdnů před porodem :) Já osobně jsem šla 8 týdnů před, kvůli vycházkám, ale to je na každém z vás     Jinak to není úřad, ale hned po propuštění musíte volat dětské lékařce. Tu už musíte mít zařízenou před porodem, protože to po vás budou chtít v porodnici... 

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Celosvětový festival dětského umění: Národní kolo 8. ročníku Mezinárodní mírové výtvarné soutěže "Milujeme mír” proběhlo v Praze

Související články