Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Ekoakce naší mládeže

Uloupeno z hlubin internetu: :-) ...naše dcera se právě vrátila z té bláznivé záškolácké ekoakce.    A hodně naštvaná, jelikož jsme ji tentokráte už v zájmu ochrany klimatu nevyzvedli a nechali ji trmácet se domů skoro hodinu vlakem a autobusem. U poněkud suchého, ale zaručeně veganského sójového koláče (jen pro ni, my, staří a neekologičtí zabedněnci jsme měli klasické vepřo knedlo zelo), došlo k velkému překvapení. Sdělili jsme jí totiž, že od zítra bude jezdit do školy autobusem. Autobus sice jezdí jednou za hodinu a ona tak bude ve škole hodinu dopředu - ale za dobrý pocit, že šetří planetu, když nebudeme zbytečně jezdit autem, to přece stojí! https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/ta5/1.5/16/1f642.png:-) Když jsme navrhli místo autobusu kolo, odmítla. Je to prý u nás hornaté se spoustou stoupání a kromě toho prý bude brzo zima. Snad jen prý, že by k Vánocům dostala elektrické kolo? Na můj otcovský údiv “Vánoce?. To je přeci naprosto neekologické! Všechna ta barevná světla a CO2, které vzniká při hoření svíček”, se dostavil první pre-pubertální protest, který se až moc podobal trucování z období 2. až 3. roku jejího života. A jak jako elektrické kolo?
Copak naše dcerunka ještě neviděla jak dopadá krajina v místech, kde se ze země získává ta vzácná hornina potřebná pro akumulátory? Teď sedí u sebe nahoře v pokoji při osmi stupních. Naše ekologické svědomí nám totiž ode dneška už nedovoluje více v jejím pokoji zbytečně topit. (Pravděpodobně si tam alespoň prsty zahřívá ťukáním SMS o svých “nenáviděných rodičích”, které posílá svým kamarádkám přes iPhone.) A tak jsme jí oznámili že jí mobil úderem 19. hodiny sebereme. Je totiž nezodpovědné plýtvat elektrickým proudem pro nějaké konversace a zadruhé… ta těžba lithia a ekologické důsledky… https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/ta5/1.5/16/1f642.png:-) Jejím protestům proti tomuto vyvlastnění jsme s klidným hlasem opanovali, že iPhone buď obratem darujeme hladovějícím dětem v Africe, nebo prodáme a výtěžek dáme na ochranu deštných pralesů v Jižní Americe. Nicméně pořádně veselo teprve bude od pondělka: To vyměníme její krásné oblečení za jutu, vlnu a oděvy z lněné tkaniny. Její Nike boty s plastovou podrážkou budou důsledně nahrazeny přírodními holandskými dřeváky Pokud se pak stále ještě bude vztekat, má dvě možnosti:
1) konečně pochopit jakým ekofašistům bez mozku naletěla...
2) ...nebo konečně pochopit jakým ekofašistům bez mozku naletěla! Děkujeme Gréto. Inspirovala si nás v otázkách výchovy tak, jak to doposud nikdo nedokázal!
Maminka a já jsme právě volali nahoru na dcerku: “Sjedeme si do Mekáče. Ty máš v ledničce veganský řepný mls!” https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/ta5/1.5/16/1f642.png:-) Doufáme, že než se k večeru vrátíme, ten hysterický řev už ustane...  

  (Jojo, a takhle to je, dnešní mládež se pro něco nadchne, ale nevidí důsledky. Hází okolo sebe slovy jako ochrana životního prostředí; ekologie,  ochrana klimatu; strategie ochrany; znečištění ovzduší; efekt skleníkový a další, ale mít mobil a tablet, nechat se vozit do školy a za kámoškami autem), to je v pořádku, nechat se vozit do školy a za kámoškami autem)   Hudlenka  

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Celosvětový festival dětského umění: Národní kolo 8. ročníku Mezinárodní mírové výtvarné soutěže "Milujeme mír” proběhlo v Praze

Související články