Když jsme navrhli místo autobusu kolo, odmítla. Je to prý u nás hornaté se spoustou stoupání a kromě toho prý bude brzo zima. Snad jen prý, že by k Vánocům dostala elektrické kolo?
Na můj otcovský údiv “Vánoce?. To je přeci naprosto neekologické! Všechna ta barevná světla a CO2, které vzniká při hoření svíček”, se dostavil první pre-pubertální protest, který se až moc podobal trucování z období 2. až 3. roku jejího života.
A jak jako elektrické kolo?Copak naše dcerunka ještě neviděla jak dopadá krajina v místech, kde se ze země získává ta vzácná hornina potřebná pro akumulátory? Teď sedí u sebe nahoře v pokoji při osmi stupních. Naše ekologické svědomí nám totiž ode dneška už nedovoluje více v jejím pokoji zbytečně topit. (Pravděpodobně si tam alespoň prsty zahřívá ťukáním SMS o svých “nenáviděných rodičích”, které posílá svým kamarádkám přes iPhone.) A tak jsme jí oznámili že jí mobil úderem 19. hodiny sebereme. Je totiž nezodpovědné plýtvat elektrickým proudem pro nějaké konversace a zadruhé… ta těžba lithia a ekologické důsledky…
Jejím protestům proti tomuto vyvlastnění jsme s klidným hlasem opanovali, že iPhone buď obratem darujeme hladovějícím dětem v Africe, nebo prodáme a výtěžek dáme na ochranu deštných pralesů v Jižní Americe.
Nicméně pořádně veselo teprve bude od pondělka:
To vyměníme její krásné oblečení za jutu, vlnu a oděvy z lněné tkaniny. Její Nike boty s plastovou podrážkou budou důsledně nahrazeny přírodními holandskými dřeváky
Pokud se pak stále ještě bude vztekat, má dvě možnosti:1) konečně pochopit jakým ekofašistům bez mozku naletěla...
2) ...nebo konečně pochopit jakým ekofašistům bez mozku naletěla! Děkujeme Gréto. Inspirovala si nás v otázkách výchovy tak, jak to doposud nikdo nedokázal!
Maminka a já jsme právě volali nahoru na dcerku: “Sjedeme si do Mekáče. Ty máš v ledničce veganský řepný mls!”
Doufáme, že než se k večeru vrátíme, ten hysterický řev už ustane...
(Jojo, a takhle to je, dnešní mládež se pro něco nadchne, ale nevidí důsledky.
Hází okolo sebe slovy jako ochrana životního prostředí; ekologie,
ochrana klimatu; strategie ochrany; znečištění ovzduší; efekt skleníkový
a další, ale mít mobil a tablet, nechat se vozit do školy a za kámoškami autem),
to je v pořádku, nechat se vozit do školy a za kámoškami autem)
Hudlenka




-scaled-e1781465728612.jpg)




Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...