Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Dáváte děti vždycky do autosedačky?

Od včerejška mi v hlavě vrtá příhoda z parkoviště u supermarketu. Tatínek šel z nákupu se dvěma malými holčičkami. Odhaduji věk cca 2 a 5 let. Tatínek černé brýle, drahé auto Volvo a holky se pošťuchovaly, hádaly a praly. u auta se strkaly a ječely -proto jsem si jich všimla. A pak najednou tatínek něco řekl té starší princezně, tu malou vzal, otevřel zadní dveře a posadil mrně do sedačky. Jen ji tam posadil, nijak nepřipásal, zabouchl dveře. V tu chvíli si starší slečna otevřela přední dveře a řup na sedačku. Začala tam hopsat, ručičkama matlat palubku a tatínek si sedl a rozjel se pryč. Naprosto to nechápu. Už jen výjezd od supermarketu na hlavní je nebezpečný, a o dalších křižovatkách ani nemluvím. Představa, že by do nich někdo ťuknul, co by udělal s tou malou airbag si nechci ani domyslet.To samé ta druhá malá holčička - vyletěla by při nárazu jako torpédo a buď by se polámala o sedačku před sebou, nebo prolétla předním sklem. Bylo vidět, že tak jezdí s tatínkem často. A mě z toho od včerejška mrazí v zádech. Tatínek je přesvědčený o vlastní dokonalosti,a proč by holkám neudělal radost, že? Vždyť se přece nic nestalo. A tak se chci zeptat - poutáte děti do autosedaček, nebo je někdy necháte být,a a nebo je taky vozíte na předním sedadle (airbag neairbag? )
 
 

video zde: nemyslíš, zaplatíš

  foto autoweb.cz

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Celosvětový festival dětského umění: Národní kolo 8. ročníku Mezinárodní mírové výtvarné soutěže "Milujeme mír” proběhlo v Praze

Související články