
Najděte mír v sobě a mezi sebou
Lidi, proboha, složme zbraně! Přestaňme bojovat se sebou a mezi sebou. Vždyť to samé chceme od vnějšího světa! Chceme aby přestal bojovat, ale sami bojujem každej den. To se trochu neslučuje, co. Chceme, aby se politici dohodli na míru, ale v sobě ho nemáme a mezi sebou už vůbec ne. Stačí se podívat na ty nenávistný komentáře, který lidi píšou pod různý videa a články. Někdy mám pocit, že jsme fakt prostý a ubohý. Přitom když by se každej staral o sebe, jak nejlíp umí, to by tady bylo krásně! Pojďme to tak dělat! Pojďme se o sebe starat tak, jak nejlíp umíme a dopřejme to i ostatním. Dělejte to, co cítíte, že dělat chcete a učiňte patřičné změny k tomu, aby vám tady bylo líp. Měňte svůj svět k lepšímu. Určitě se to projeví i ve světě vnějším. Zavřete teď na chvíli dveře do okolního světa a soustřeďte se na ten svůj. Jděte do svého nitra a zůstaňte tam tak dlouho, jak jen budete potřebovat. A hlavně tam udělejte vše, co bude potřeba. Jste to vy, kdo určuje, co do vašeho života pustíte a co ne. Taky jste to vy, kdo určuje, co pouštíte do vnějšího světa. Buďte se sebou v pohodě. Mějte se rádi takoví, jací teď jste. Nemusíte mít všechno vyřešený, nemusíte všechno chápat, všemu rozumět. Stačí se přijmout. Brát se tak, jak jste. Se všim, co k tomu patří. Změnit to, co vám nevyhovuje, bez všech těch keců o tom, proč to nejde. A žít tak, aby vás to bavilo, abyste z toho měli radost. To je ta nejlepší služba, kterou tomuhle světu můžete prokázat. To je vaše poslání. Cítit se dobře. Být tím inspirací pro ostatní. Zavřít se do svýho světa a paradoxně tím se spojit s celkem. Mám pocit, že nás to nutí to udělat čím dál tím víc. Hodně teď pociťujeme vděčnost. Víc než kdy jindy. Jsme vděčný za zdánlivě obyčejný věci. Za to, že se ráno probudíme, že máme kde spát, co jíst, že jsme, že se máme, jak se máme, za každej nádech a výdech… Tohle jsme nikdy nezažili. Takhle moc jsme si to nikdy neuvědomovali. Až teď. Válka možná přišla proto, aby nám pomohla v sobě najít mír. Pojďme jí pomoc, neztěžujme jí to ještě víc. Čim dřív zabereme, tim líp.Uklidněte sebe a uklidníte svět
Před týdnem jsem s mamkou a dvěma našima blízkýma lidma z Ukrajiny řešila nastalou situaci. Byl tam moment, kdy jsem na něco naštvaně reagovala slovy: “Ono se nám to tady kecá, takhle hezky v teple u kafíčka. Ale co chudáci ty lidi, který zrovna utikaj před válkou?” A máma mi na to odpověděla: “Terezo, ty nemůžeš vědět, proč zrovna my to tady můžem řešit v teple u kafíčka.” Ta věta mi od tý doby prolítla hlavou tisíckrát. Je to totiž přesně tak. My neznáme záměry duší. Vše posuzujeme jen ze svýho hlediska, svýho úhlu pohledu. Do toho k nám asi po sto letech přijel na návštěvu jeden Láďa s jednou Hankou. A Láďa do toho pro změnu vnesl další úhel pohledu. Řekl: “A to ani nemusíme mluvit o tom, že si každá duše vybere, kam se narodí…” No a teď si vemte, že ještě existuje něco jako nadhled. Takovej pohled shora. Na celou situaci tady na celý planetě. To je takovej ucelenější pohled, ale už asi mimo naše chápání. A teď se v tom můžem různě motat, nejlíp pořád dokola a řešit, jak to všechno dát do pořádku. Čim víc se v tom budem angažovat, tim líp. Nebo hůř? Kdo ví. Já myslim, že hůř. Protože bude vznikat větší a větší zmatek. Jsme zase u toho. Je potřeba začít u sebe. Příklad za všechny - teď jsem se vrátila z terapie koněm. Přijela ta paní, o který jsem na začátku psala, že se omlouvala, že chce přijet. Klasickej případ, od mala se chovala tak, aby “byla přijatelná”. V překladu to znamená, že na sebe kašlala. A to do slova. Víte, co udělal Tarif, když jsme na začátku řešily, proč přijela? Když o sobě mluvila, on přišel až k nám a tam se vykadil. Řikám jí: “To hovno mi hodně pomohlo. Takhle to totiž se sebou máte.” Pak začali pracovat a v jednu chvíli tam došlo k momentu, kdy na něj tlačila víc. On na to okamžitě zareagoval, začal se pohybovat rychleji a ještě směrem od ní. Popoběhla za ním, ale koně to ještě pobídlo k útěku. Při terapii koněm je to právě kůň, kdo symbolizuje život a ukazuje vám, jak to doopravdy máte tím, jak na vás reaguje. Zastavila jsem ji. “Povolte. Když se uklidníte vy, uklidní se i kůň.” A on se skutečně během chviličky zastavil. Jak uvnitř, tak venku. Zrovna tak platí i tohle: “Když budete spokojená vy, bude spokojenej i kůň.” Všechno vychází z nás. Všechno. Tak už se s tím, konečně, naučme pracovat! To je to jediný, čim můžem bejt nejvíc prospěšný především sami sobě, ale i celýmu světu. Tak si to pamatujte - Když se uklidníte vy, uklidní se i kůň. Když se uklidníte vy, uklidní se i svět… Konzultace, karty, odblokování a TERAPIE KONĚM budou tenhle týden v Jičíně. Karty po telefonu a osobní roční horoskopy jedu furt a všude :-) Tak uvidíme, jestli budou příště znamení tak, jak jste zvyklí. Zatim mi to nepřijde důležitý. Vnímám teď sílu v celku, skrz jednotlivce. Nevim, jestli vám to dává smysl. Buďte u sebe a řiďte se sebou. Protože vy jste ta nejdůležitější bytost na světě ;-) Krásnej tejden všem, Tereza
Beran (21. 3. - 20. 4.)
Jsem nejdůležitější bytost na světě. Zasloužím si veškerou svou pozornost.Býk (21. 4. - 21. 5.)
Jsem nejdůležitější bytost na světě. Zasloužím si veškerou svou pozornost.


Blíženci (22. 5. - 21. 6.)
Jsem nejdůležitější bytost na světě. Zasloužím si veškerou svou pozornost.
Rak (22. 6. - 22. 7.)
Jsem nejdůležitější bytost na světě. Zasloužím si veškerou svou pozornost.


Lev (23. 7. - 22. 8.)
Jsem nejdůležitější bytost na světě. Zasloužím si veškerou svou pozornost.
Panna (23. 8. - 22. 9.)
Jsem nejdůležitější bytost na světě. Zasloužím si veškerou svou pozornost.


Váhy (23. 9. - 23. 10.)
Jsem nejdůležitější bytost na světě. Zasloužím si veškerou svou pozornost.
Štír (24. 10. - 22. 11.)
Jsem nejdůležitější bytost na světě. Zasloužím si veškerou svou pozornost.


Střelec (23. 11. - 21. 12.)
Jsem nejdůležitější bytost na světě. Zasloužím si veškerou svou pozornost.
Kozoroh (22. 12. - 20. 1.)
Jsem nejdůležitější bytost na světě. Zasloužím si veškerou svou pozornost.


Vodnář (21. 1. - 20. 2.)
Jsem nejdůležitější bytost na světě. Zasloužím si veškerou svou pozornost.
Ryby (21. 2. - 20. 3.)
Jsem nejdůležitější bytost na světě. Zasloužím si veškerou svou pozornost.

Foto: Shutterstock, Terezie Schliková


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...