Ta paní o té práci jen tak mezi řečí řekla jednu důležitou větu. “Je to moje dítě.” A tak ji zahrnula veškerou svou péčí a pozorností. Jenže to bylo moc a práci se to nelíbilo. Práce nechtěla být dítětem. Nemohla se rozvíjet, nemohla růst, protože kontrola, všechno musí být podle “matky”. A je to logický, protože ona ví přece nejlíp, co se může a co ne, veškerá ta nařízení, zákony, účetnictví, mzdy, realizace toho všeho, organizace a já nevim, co všechno. O to se musí postarat ona. A ona to dělá a dělá to velmi svědomitě. No a paradoxně čím víc se stará, tím víc se práce cítí utlačovaná a nesvobodná. Vám to možná přijde normální, ale mně se tohle ještě nestalo. Ještě se mi nestalo, aby se práce takhle vyjadřovala, aby o sobě dávala skrze ty karty takhle vědět, a to je na každý konzultaci hned druhý téma po vztazích. Prostě se řeší práce. Ale tady to bylo jiný. Nechala jsem ji, aby zavřela oči a představila si sebe i tu práci, a pak jí řekla “nejsi moje dítě”. Ulevilo se jim oběma. Práci se ulevilo, protože konečně dostala prostor tvořit taky něco sama, mohla konečně naplno začít plnit svoji pravou roli. A paní došlo, že když nechá práci její zodpovědnost za sebe samu, bude mít víc času pro sebe. Obě mohou růst a rozkvést. Není to krásný? Mně to přišlo dokonalý.
Proč píšu zrovna o ní? Protože mi ji ta žena na kartě připomíná. Tou jistotou a pevností. Tou vnitřní silou. Jenže čeho je moc, toho je příliš. Někdy to chce v něčem ubrat, abyste jinde mohli přidat. Rovnováha. Vždycky, když o ní mluvim tak zdůrazňuju, že rovnováha není neměnnej bod. Rovnováha se mění podle situace a podle toho, jak tu danou věc zrovna v tu chvíli cítíte. Zachováš se prostě tak, jak to zrovna v tu chvíli cejtíš a tak, abys s tím byl nebo byla v pohodě. Pokud seš s tím v pohodě, pak je to v rovnováze. To, co je pro tebe právě teď rovnováha, může bejt za dva dny úplně jinak. Je důležitý nelpět! Na nikom a na ničem. Ani na názorech, ani na postojích, ani na lidech, ani na práci. Pak dochází ke “zmocňování”, jak je napsáno na kartě. Pamatujte si, že jakmile se něčeho zmocníte vy, tak se zase na oplátku něco zmocní vás. Nejčastější zmocnění je asi strach. To znáte ne? Řiká se to, “zmocňuje se mě strach”. No jasně že jo. Strach z toho, co bude. Tak třeba z pohledu té paní - o to víc se budu starat, abych udělala maximum pro to, aby bylo všechno v pohodě. Zmocním se toho, (hele to je dokonalý, ona jako jednatelka všech těch firem má na všechno “plnou moc”) obsáhnu to, postarám se. Jenže čím víc se zmocňuju, starám se a obsahuju, tím víc mi dochází, že nemám páky na všechno, že jsou věci, který neovlivnim, třeba Covid, že nevim, co bude, a to mě trochu děsí. A může to jít ještě dál - když nebude práce, co bude se mnou? Co budu dělat? No? Žít přece. Konečně. O to celou dobu jde. Dát tomu tu volnost. Žít sebou a ne prací. Je fajn mít práci, která tě baví, naplňuje, vydělává ti. Ale je to práce, tak ji tak ber, abys ty nežil tou prací, protože ji to ubíjí a tebe pak taky. Zmocňujte se jen sami sebe, protože máte tu moc … ;-)
Konzultace budou tenhle týden v Jičíně, po telefonu a mám termíny i na terapii koněm. Takže karty, odblokování, roční osobní horoskopy, všechno jede.
Ahoj :-) Tak, dneska zase příběh ze života, jo? Byla u mě jedna paní a sezení s ní pro mě bylo moc zajímavý. Neskutečně šikovná ženská! Podnikatelka. Ale jako tvl klobouček, fakt. (To je jako poklona, kdyby to náhodou někdo neznal :-) ) Taková činorodá, řekla bych. V byznysu se vyzná a to já obdivuju u každý ženský. Jako umět to s prachama, tvl to mi fakt nikdy nešlo :-D :-D :-D Takže. Řešily jsme nějaký osobní věci, ale mně tam furt něco nesedělo, tak jsem ty karty sbalila a začaly jsme prací. No a mě strašně dostalo, jak ta její práce s náma komunikovala. Jak si tak jako postěžovala. Jak bylo vidět, jak se cítí a co potřebuje. Tady to nebyla práce z hlediska energie, tady byla práce bytost. Něco snad i živýho. Dokonce se jedna pobočka kvůli druhý cítila tak trochu odstrčeně. Mám potřebu napsat, že jestli si teď někdo myslí, že jsem magor, tak ať už ani dál nečte, což mě zase samotnou překvapuje, protože teď ještě vůbec nevim, co budu psát dál :-D
Ta paní o té práci jen tak mezi řečí řekla jednu důležitou větu. “Je to moje dítě.” A tak ji zahrnula veškerou svou péčí a pozorností. Jenže to bylo moc a práci se to nelíbilo. Práce nechtěla být dítětem. Nemohla se rozvíjet, nemohla růst, protože kontrola, všechno musí být podle “matky”. A je to logický, protože ona ví přece nejlíp, co se může a co ne, veškerá ta nařízení, zákony, účetnictví, mzdy, realizace toho všeho, organizace a já nevim, co všechno. O to se musí postarat ona. A ona to dělá a dělá to velmi svědomitě. No a paradoxně čím víc se stará, tím víc se práce cítí utlačovaná a nesvobodná. Vám to možná přijde normální, ale mně se tohle ještě nestalo. Ještě se mi nestalo, aby se práce takhle vyjadřovala, aby o sobě dávala skrze ty karty takhle vědět, a to je na každý konzultaci hned druhý téma po vztazích. Prostě se řeší práce. Ale tady to bylo jiný. Nechala jsem ji, aby zavřela oči a představila si sebe i tu práci, a pak jí řekla “nejsi moje dítě”. Ulevilo se jim oběma. Práci se ulevilo, protože konečně dostala prostor tvořit taky něco sama, mohla konečně naplno začít plnit svoji pravou roli. A paní došlo, že když nechá práci její zodpovědnost za sebe samu, bude mít víc času pro sebe. Obě mohou růst a rozkvést. Není to krásný? Mně to přišlo dokonalý.
Proč píšu zrovna o ní? Protože mi ji ta žena na kartě připomíná. Tou jistotou a pevností. Tou vnitřní silou. Jenže čeho je moc, toho je příliš. Někdy to chce v něčem ubrat, abyste jinde mohli přidat. Rovnováha. Vždycky, když o ní mluvim tak zdůrazňuju, že rovnováha není neměnnej bod. Rovnováha se mění podle situace a podle toho, jak tu danou věc zrovna v tu chvíli cítíte. Zachováš se prostě tak, jak to zrovna v tu chvíli cejtíš a tak, abys s tím byl nebo byla v pohodě. Pokud seš s tím v pohodě, pak je to v rovnováze. To, co je pro tebe právě teď rovnováha, může bejt za dva dny úplně jinak. Je důležitý nelpět! Na nikom a na ničem. Ani na názorech, ani na postojích, ani na lidech, ani na práci. Pak dochází ke “zmocňování”, jak je napsáno na kartě. Pamatujte si, že jakmile se něčeho zmocníte vy, tak se zase na oplátku něco zmocní vás. Nejčastější zmocnění je asi strach. To znáte ne? Řiká se to, “zmocňuje se mě strach”. No jasně že jo. Strach z toho, co bude. Tak třeba z pohledu té paní - o to víc se budu starat, abych udělala maximum pro to, aby bylo všechno v pohodě. Zmocním se toho, (hele to je dokonalý, ona jako jednatelka všech těch firem má na všechno “plnou moc”) obsáhnu to, postarám se. Jenže čím víc se zmocňuju, starám se a obsahuju, tím víc mi dochází, že nemám páky na všechno, že jsou věci, který neovlivnim, třeba Covid, že nevim, co bude, a to mě trochu děsí. A může to jít ještě dál - když nebude práce, co bude se mnou? Co budu dělat? No? Žít přece. Konečně. O to celou dobu jde. Dát tomu tu volnost. Žít sebou a ne prací. Je fajn mít práci, která tě baví, naplňuje, vydělává ti. Ale je to práce, tak ji tak ber, abys ty nežil tou prací, protože ji to ubíjí a tebe pak taky. Zmocňujte se jen sami sebe, protože máte tu moc … ;-)
Konzultace budou tenhle týden v Jičíně, po telefonu a mám termíny i na terapii koněm. Takže karty, odblokování, roční osobní horoskopy, všechno jede.
Ta paní o té práci jen tak mezi řečí řekla jednu důležitou větu. “Je to moje dítě.” A tak ji zahrnula veškerou svou péčí a pozorností. Jenže to bylo moc a práci se to nelíbilo. Práce nechtěla být dítětem. Nemohla se rozvíjet, nemohla růst, protože kontrola, všechno musí být podle “matky”. A je to logický, protože ona ví přece nejlíp, co se může a co ne, veškerá ta nařízení, zákony, účetnictví, mzdy, realizace toho všeho, organizace a já nevim, co všechno. O to se musí postarat ona. A ona to dělá a dělá to velmi svědomitě. No a paradoxně čím víc se stará, tím víc se práce cítí utlačovaná a nesvobodná. Vám to možná přijde normální, ale mně se tohle ještě nestalo. Ještě se mi nestalo, aby se práce takhle vyjadřovala, aby o sobě dávala skrze ty karty takhle vědět, a to je na každý konzultaci hned druhý téma po vztazích. Prostě se řeší práce. Ale tady to bylo jiný. Nechala jsem ji, aby zavřela oči a představila si sebe i tu práci, a pak jí řekla “nejsi moje dítě”. Ulevilo se jim oběma. Práci se ulevilo, protože konečně dostala prostor tvořit taky něco sama, mohla konečně naplno začít plnit svoji pravou roli. A paní došlo, že když nechá práci její zodpovědnost za sebe samu, bude mít víc času pro sebe. Obě mohou růst a rozkvést. Není to krásný? Mně to přišlo dokonalý.
Proč píšu zrovna o ní? Protože mi ji ta žena na kartě připomíná. Tou jistotou a pevností. Tou vnitřní silou. Jenže čeho je moc, toho je příliš. Někdy to chce v něčem ubrat, abyste jinde mohli přidat. Rovnováha. Vždycky, když o ní mluvim tak zdůrazňuju, že rovnováha není neměnnej bod. Rovnováha se mění podle situace a podle toho, jak tu danou věc zrovna v tu chvíli cítíte. Zachováš se prostě tak, jak to zrovna v tu chvíli cejtíš a tak, abys s tím byl nebo byla v pohodě. Pokud seš s tím v pohodě, pak je to v rovnováze. To, co je pro tebe právě teď rovnováha, může bejt za dva dny úplně jinak. Je důležitý nelpět! Na nikom a na ničem. Ani na názorech, ani na postojích, ani na lidech, ani na práci. Pak dochází ke “zmocňování”, jak je napsáno na kartě. Pamatujte si, že jakmile se něčeho zmocníte vy, tak se zase na oplátku něco zmocní vás. Nejčastější zmocnění je asi strach. To znáte ne? Řiká se to, “zmocňuje se mě strach”. No jasně že jo. Strach z toho, co bude. Tak třeba z pohledu té paní - o to víc se budu starat, abych udělala maximum pro to, aby bylo všechno v pohodě. Zmocním se toho, (hele to je dokonalý, ona jako jednatelka všech těch firem má na všechno “plnou moc”) obsáhnu to, postarám se. Jenže čím víc se zmocňuju, starám se a obsahuju, tím víc mi dochází, že nemám páky na všechno, že jsou věci, který neovlivnim, třeba Covid, že nevim, co bude, a to mě trochu děsí. A může to jít ještě dál - když nebude práce, co bude se mnou? Co budu dělat? No? Žít přece. Konečně. O to celou dobu jde. Dát tomu tu volnost. Žít sebou a ne prací. Je fajn mít práci, která tě baví, naplňuje, vydělává ti. Ale je to práce, tak ji tak ber, abys ty nežil tou prací, protože ji to ubíjí a tebe pak taky. Zmocňujte se jen sami sebe, protože máte tu moc … ;-)
Konzultace budou tenhle týden v Jičíně, po telefonu a mám termíny i na terapii koněm. Takže karty, odblokování, roční osobní horoskopy, všechno jede.

Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...