Nemáme si nic nechávat pro sebe. Naopak, naprosto otevřeně se máme vyjadřovat o svých přáních, tužbách, ale i o tom, co nás těší nebo trápí. Prostě o všem. Nechávejte si pro sebe jen minimum věcí, jen to, co fakt nechcete pustit. Vysvětlím vám proč. Jakmile si totiž věci necháváme v sobě, zadržujeme je. Je jedno, co nás k tomu vede, jestli pochybnosti, strach, nebo to, že jsme uvěřili, že bysme to mohli zakřiknout. Podstatný je, že to nechceme pustit ven. Nedáme tomu tu energii. Jen se nad tím zamyslete - jak může třeba člověk, kterej je ve vězení, svobodně dělat to, co chce? Nemůže, protože je zavřenej, zadrženej. A nadrženej, ha :-D Omlouvám se, bylo to silnější než já, jedeme dál. No a v tom to právě je, že jakmile ty věci držíme v sobě, bráníme tomu, aby se staly. Ony se třeba stanou, ale zdaleka ne tak úplně jednoduše, jak by třeba mohly. To samé platí i o emocích. Někdo nás něčím štve. My mu to nechceme říct, protože je nám to blbý, je nám ho líto, atd. Jenže ten člověk třeba vůbec ani netuší, že nám to či ono na něm vadí, a tak to vesele dělá dál. Proč taky ne? A nás to štve čím dál víc. Až nás to naštve tak, že jednoho dne s ním buď přerušíme kontakt nebo se strašně pohádáme. Zbytečně. Pak čumíme oba - my na svoji reakci a on vůbec nechápe, co se děje. Když budeme upřímný, jak k sobě tak k ostatním, nemůže to dopadnout jinak, než že nám spolu bude líp. Protože budeme mít všichni jasno. My se za sebe vyjádříme a ostatní budou vědět, jak to máme. Už k tomu mohou zaujmout nějaký postoj, nemusí si nic domýšlet a budou vědět, že se vůči nám také mohou svobodně vyjádřit. Navíc se nám dost uleví, nebudeme vystaveni tomu vnitřnímu tlaku. Jakmile se nám něco nebude líbit, v klidu to řekneme. Dřív nebo později to z nás stejně vypadne, jak ale jistě víte, čím dýl, tím více agrese a vzteku do toho dáme. Když se v nás věci naakumulují, už je prostě v klidu neřeknem. Už je vám asi jasný, že když se vyjadřujeme, energii nezadržujeme, ale naopak ji necháme volně proudit. A o to právě jde, to je účel. Na tomhle principu funguje život. To je taky naprosto svobodné a volné plynutí energie. Inspirujte se jím. On nic nezadržuje. A pokud ano, my to jeho zadržování chápeme jako smrt. Přesto to naprosto v pohodě sami děláme. Už tomu rozumíte? Je fakt mnohem jednodušší a lepší věci pouštět a nechat je plynout. Nechte váš vnitřní svět rozkvést i venku. Ukažte ho světu, nestyďte se za něj. Nikdy nevíte, kdo se jím bude inspirovat a kdo se jím potěší. Je to jako fotka hezky zařízenýho bytu. Nebo katalog s bydlením. Každý si v tom najde to svoje, co se mu líbí a nelíbí. Buďme čitelní, usnadníme si život. A o to přeci jde. Neschovávejme svou pravou tvář před světem. On už ji zoufale potřebuje vidět! Nalijme si čistého vína, přátelé. Času moc není. Řítíme se do pekel. Dali jsme planetě jeho kurz a zvýšili rychlost. Tak nás tam veze, co má dělat. Řekli jsme si o to. Je potřeba si uvědomit, že tady už opravdu není na co čekat. Chce to okamžitou změnu chování každého z nás. Více úcty, skromnosti, empatie, pokory. Přestat se honit za penězi a schromažďovat majetky. Žít život, ne přežívat. Začít víc dávat než brát. To je asi nejdůležitější. Kupovat jen to, co doopravdy potřebujeme. Nenechat si srát na hlavu od všech, kteří to dělají, přes distributory, výrobce potravin, řetězců, které je prodávají, až po ty slavný politiky, který s náma silidně vytíraj zadek a my jim stále dáváme hlasy a volíme je. Svobodně. Uvědomte si už konečně, že ti všichni to budou dělat JEN tak dlouho, jak my jim to dovolíme! A jsme zase u toho, je to jen na nás. Všechno. Na nikom jiném. Není to na nich. Je to na nás! My máte ten hlas, který oni potřebují. My máme ty peníze, které utrácíme v supermarketech za jídlo, který není zdravý. My jsme tam hybná síla. My a nikdo jinej. Už se proberme. A bez keců, těch bylo dost. Díky! Tento týden budou konzultace v Jičíně, tedy i terapie koněm! Dále konzultace po telefonu a osobní horoskopy ;-) A třeba se s některými z vás uvidím 9. ledna v Rakovníku na představení Jardy Duška a Atapany o indiánech Amamzonie ;-)

Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...