Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Velikonoční nádivka

Znáte hlavičku, nádivku nebo syrek?? Peče se to na Velikonoce, je to masová pochoutka a na rozdíl od beránků,mazanců nebo jidášu, není sladká! My jsme tomu říkali podle slovenské babičky velikonoční syrek, zde na západě Čech se tomu říká hlavička... Ale nevadí, stále jde o velikonoční pochoutku, jednoduše nazvanou nádivka.   Co byste měly mít doma, milé ženy?   Velikonoční hlavička 250 g vepřového masa 250 g čisté váhy uzeného masa 6 - 10  str. česneku 5 rohlíků 10 vajec sůl, pepř hodně zeleného (petrželka, pažitka, kopřivy mladé) kousek másla na vymazání pekáčku nebo formy   Postup Maso uvaříme do měkka, nakrájíme na kostičky. Rohlíky nakrájíme na kostičky a namočíme ve vývaru z masa, jen lehce, aby zvláčněly. Do mísy k rohlíkům přidáme kousky masa, osolíme a opepříme, přidáme prolisovaný česnek a pořádně promícháme. Nakonec vmícháme rozkvedlaná vejce. Vše hezky spojíme, ochutnáme a případně dochutíme. Pekáček vymažeme poctivě máslem. Vlijeme do vymazaného pekáčku a upečeme do zlatova. Dá se jíst teplé i studené.       Dnes už Velikonoce neslavím, ale toto peču každý rok. V letech minulých jsem koledníkům k frťanu podávala právě hlavičku nebo klobásu, aby nebyli tak brzy zpití.   Dobrou chuť i povedenou hlavičku přeje Hudlenka

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Kuchyně Gorenje přinášejí do projektu Rezidence Tyršovka komplexní řešení interiérů na míru

Související články